101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nowi konsultanci medyczni otrzymali nominacje od wojewody

Data publikacji: 06.03.2018 10:49
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Beata Bakalarz, wojewódzki konsultant ds. psychiatrii
Kielce. 06.03.2018 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Beata Bakalarz została nowym konsultantem z dziedziny psychiatrii, a Marzena Barucha konsultantem ds. pielęgniarstwa psychiatrycznego. Dziś wojewoda świętokrzyski wręczyła nominację na te stanowiska.

Marzena Barucha nie chciała ujawnić, na czym konkretnie będzie chciała się skupić w swej działalności. Jak przyznała, dotychczas w województwie świętokrzyskim nie było konsultanta ds. pielęgniarstwa psychiatrycznego, dlatego najpierw będzie się chciała spotkać z konsultantem krajowym. - Trudno mi dziś mówić o celach, które jako konsultant sobie postawię. Muszę zorientować się, jakie są priorytety w kraju, na co zwracają uwagę inni wojewódzcy konsultanci ds. pielęgniarstwa psychiatrycznego. Na pewno będę rozmawiała z konsultantem krajowym w tej dziedzinie - powiedziała Marzena Barucha. Wojewódzki konsultant ds. psychiatrii oraz wojewódzki konsultant ds. pielęgniarstwa psychiatrycznego powołani zostali na 5 lat.

Marzena Barucha, wojewódzki konsultant ds. pielęgniarstwa psychiatrycznegoKielce. 06.03.2018 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Z kolei nazwisko wojewódzkiego konsultanta ds. ginekologii i położnictwa poznamy w połowie marca. Z naszych informacji wynika, że zostanie nim profesor Bogdan Chazan, a wojewódzkim konsultantem ds. medycyny rodzinnej Sebastian Kędzierski.

Zadaniem konsultantów wojewódzkich jest doradzanie wojewodzie. Konsultant zajmuje się m.in. prognozowaniem potrzeb zdrowotnych w swojej dziedzinie, opiniowaniem wniosków o skierowanie pacjenta do leczenia, lub na badania diagnostyczne poza granicami Polski oraz inicjuje krajowe badania epidemiologiczne i ocenia metody oraz wyniki tych badań.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution