101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Danuta Krępa odpiera zarzuty radnych PSL

Data publikacji: 06.03.2018 11:10
Autor: Robert Kałuża / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Danuta Krępa, starosta starachowicki
Kielce. 06.03.2018 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Nie obawiam się o swoje stanowisko - tak starosta starachowicki Danuta Krępa komentuje wniosek o jej odwołanie. Podczas ostatniej sesji rady powiatu złożyło go 7 radnych PSL i Cezary Berak, radny niezrzeszony.

Obwiniają oni starostę m. in. o brak kontraktu na świadczenia Polsko-Amerykańskich Klinik Serca. Jak twierdzą skutkiem tego jest "znaczące pogorszenie dostępu do opieki zdrowotnej dla mieszkańców, w tym zwłaszcza w obszarze kardiologii".

Danuta Krępa z tymi zarzutami się nie zgadza. Na naszej antenie stwierdziła, ze to radni PSL ponoszą odpowiedzialność za to, że Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca przestały działać. - Ja jako starosta i zarząd powiatu optowaliśmy za tym, aby Kliniki funkcjonowały. Innego zdania byli radni PSL-u. Można to sprawdzić w protokołach z sesji. Organizowane były także spotkania z mieszkańcami dotyczące PAKS-u, na których nie widziałam nikogo z ludowców - stwierdziła starosta.

Z drugiej strony, jak dodaje, wszelkie podejmowane przez nią działania popierające Kliniki były traktowane przez opozycję jako lobbing na rzecz prywatnej firmy. Podobne oskarżenia były także kierowane pod adresem posła Krzysztofa Lipca. Danuta Krępa przypomniała również, że w okresie, kiedy pojawiły się problemy Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, starostą starachowickim był przedstawiciel PSL.

Głosowanie nad odwołaniem starosty odbędzie się prawdopodobnie pod koniec marca. Danuta Krępa starostą starachowickim została w styczniu ubiegłego roku. Na tym stanowisku zastąpiła Dariusza Dąbrowskiego z PSL.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution