101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Prokurator-pedofil będzie sądzony w Piotrkowie Trybunalskim

Data publikacji: 06.03.2018 12:05
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

4 kwietnia w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim rozpocznie się proces Andrzeja W., prokuratora z województwa świętokrzyskiego. Jest oskarżony o przestępstwa seksualne wobec dwójki dzieci. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Agnieszka Leżańska, rzecznik Sądu Okręgowego w Piotrkowie informuje, że podczas posiedzenia przygotowawczego sąd wyznaczył 14 terminów rozpraw w ciągu dwóch miesięcy. Ostatnią zaplanowano na 30 maja. W tym czasie będą przesłuchiwani świadkowie, wśród których są m. in. śledczy i kuratorzy.

Początkowo sprawą miał zająć się Sąd Okręgowy w Kielcach, jednak instytucja wystąpiła do Sądu Najwyższego, aby rozważył przeniesienie postępowania do jednostki spoza okręgu kieleckiego. Chodzi o zachowanie bezstronności. W związku z tym postępowanie poprowadzi Sąd w Piotrkowie Trybunalskim.

Andrzej W. jest oskarżony o pięć przestępstw, popełnionych między grudniem 2008 roku, a grudniem 2011 roku, wobec dwójki dzieci. Z uwagi na dobro śledztwa i dobro pokrzywdzonych, prokuratura nie udziela bliższych informacji na ten temat. Chodzi o uniemożliwienie identyfikacji dzieci.

Andrzej W. w kwietniu ubiegłego roku został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji i doprowadzony do Prokuratury Krajowej. Po przesłuchaniu śledczy skierowali do sądu wniosek o aresztowanie mężczyzny.

Postawienie zarzutów i złożenie wniosku o aresztowanie podejrzanego było możliwe dzięki uchyleniu Andrzejowi W. immunitetu prokuratorskiego. W listopadzie 2016 roku, na wniosek krakowskiej prokuratury, Sąd Dyscyplinarny przy Prokuratorze Generalnym zezwolił na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej oraz na jego tymczasowe aresztowanie. Grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution