101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Nowoczesna za legalizacją związków partnerskich

Data publikacji: 06.03.2018 12:49
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Konferencja Nowoczesnej. Od lewej: Maciej Klesyk, Kamila Wojda
Kielce. 06.03.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Nowoczesna chce ponownej debaty o związkach partnerskich. W tym celu przedstawiciele ugrupowania przygotowali kolejny projekt ustawy regulujący zasady współżycia pomiędzy osobami, które nie zdecydowały się na sformalizowanie związku w postaci małżeństwa.

Jak poinformował na konferencji prasowej Maciej Klesyk, przewodniczący kieleckiego koła Nowoczesnej, w najbliższym czasie przedstawiciele partii zamierzają go przedłożyć w Sejmie. - Dotyczy on prawnej strony funkcjonowania związków partnerskich. Nie chcemy dalej brnąć w retorykę strachu przed związkami jednopłciowymi. Chcemy, by odpowiednie przepisy prawne dawały tym ludziom ochronę, by nie czuli się w społeczeństwie obcy - dodaje.

Zgodnie z propozycją Nowoczesnej związek partnerski stanowią dwie osoby, również tej samej płci, które składają oświadczenie woli przed urzędnikiem stanu cywilnego. Jak podkreślają przedstawiciele ugrupowania, projekt ma na celu ułatwienie im funkcjonowania w życiu codziennym, a także możliwość dziedziczenia majątku partnerów. Ich zdaniem legalizacja związków partnerskich może w znaczący sposób ograniczyć bardzo wysoką liczbę rozwodów.

Członkowie Nowoczesnej do debaty o związkach partnerskich chcą zaprosić przedstawicieli opozycji, jak również stronę rządową. 

Konferencja Nowoczesnej. Od lewej: Maciej Klesyk, Kamila WojdaKielce. 06.03.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions