101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Reżyserem w tym przypadku jest samo życie. Razem są już 50 lat

Data publikacji: 06.03.2018 14:14
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

06.03.2018 Kielce. Pary małżeńskie obchodzące 50 lecie pożycia otrzymały z rąk prezydenta Wojciecha Lubawskiego i Dariusza Kozaka, przewodniczącego Rady Miasta pamiątkowe medale
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

26 par z Kielc, które obchodziły jubileusz 50-lecia małżeństwa otrzymały pamiątkowe medale przyznane przez Prezydenta RP. Wręczyli je w Urzędzie Stanu Cywilnego prezydent Wojciech Lubawski i Dariusz Kozak, przewodniczący Rady Miasta.

Jubilaci podkreślali, że nie ma przepisu na przeżycie razem 50 lat. Scenariusz pisze życie. Zgodnie mówili, że receptą na bycie razem nie jest tylko miłość, ale także wzajemne zrozumienie, wyrozumiałość i wspieranie się w trudnych sytuacjach, ponieważ życie nie składa się wyłącznie ze szczęśliwych dni. 

Wojciech Lubawski prezydent Kielc podziękował jubilatom za to, że są przykładem dla młodego pokolenia. Powiedział, że chcąc budować szczęśliwe społeczeństwo nie da się oprzeć tylko na serialach telewizyjnych, czy przeczytanych książkach. Najlepszym przykładem jest życie.  

- Jesteście takim przykładem dla młodego pokolenia, bo nie ma wątpliwości, że szczęśliwe społeczeństwo to rodzina. Wy jesteście tego symbolem - zaznaczył prezydent.

Dariusz Kozak przewodniczący Rady Miasta stwierdził, że serce rośnie jak patrzy się na pary, które przeżyły ze sobą pół wieku. Dodał, że chciałby znaleźć się w tym miejscu za 36 lat w tak dobrym zdrowiu, jak dzisiejsi jubilaci. Na koniec życzył wszystkim stu lat w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku.

Na zakończenie uroczystości był wspólny toast i tradycyjne „Sto Lat” odśpiewane przez wszystkich zgromadzonych w Urzędzie Stanu Cywilnego oraz wspólne zdjęcia. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution