101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Bardzo dobra wiadomość dla skarżyskich seniorów

Data publikacji: 06.03.2018 15:32
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Klub Seniora w Skarżysku-Kamiennej
Skarżysko-Kamienna. 09.11.2017 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Klub Seniora powstanie w Skarżysku - Kamiennej. Placówka będzie się mieścić w budynku należącym do gminy u zbiegu ulic Rynek i Świeżej w dzielnicy Dolna Kamienna. Przeznaczona będzie dla około 20 osób. Dofinansowanie z rządowego programu „Senior Plus” na ten cel wynosić będzie prawie 150 tysięcy złotych, natomiast wkład gminy - ponad 30 tysięcy złotych.

- Mam nadzieję, że niebawem otrzymamy zaproszenie do podpisania umowy i wówczas będziemy mogli przystąpić do wyłonienia wykonawcy - informuje Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej. 

Lokal będący dotychczas punktem handlowym przeznaczony zostanie na potrzeby Klubu. Po remoncie wyposażony będzie w niezbędne meble i sprzęt.

- Znajdzie się tu m.in. sala dzienna, kuchnia, sala do ćwiczeń i rehabilitacji, pomieszczenie socjalne, łazienki - dodał Krzysztof Myszka.

Pierwszy Klub Seniora w Skarżysku powstał jesienią 2017 roku na osiedlu Milica.

Jak informuje koordynator Klubu Senior Plus Małgorzata Zolbach, uczęszczają do niego dwie grupy, każda licząca po 20 osób. Uczestnicy biorą udział w zajęciach gimnastycznych, plastycznych, rękodzielniczych, w spotkaniach integracyjnych i wycieczkach.

Zainteresowanie tą formą spędzania czasu jest duże. Większość seniorów to osoby samotne.

- Dane statystyczne wskazują, iż na terenie Dolnej Kamiennej takich osób przybywa, stąd potrzeba utworzenia kolejnej placówki - dodała Małgorzata Zolbach.

Klub mógłby rozpocząć działalność jesienią tego roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution