101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Można już wspomóc Caritas kupując czekoladowe baranki

Data publikacji: 07.03.2018 13:39
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

W parafiach Diecezji Kieleckiej można już nabyć baranki wielkanocne
Fot. Caritas Diecezji Kieleckiej

W parafiach Diecezji Kieleckiej można już nabyć baranki wielkanocne. W tym roku Caritas Diecezji Kieleckiej przygotowała 25 tysięcy baranków wykonanych z białej czekolady. Jak informuje ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora tej organizacji, cel akcji jest niezmienny.

- Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zorganizowanie kolonii dla dzieci z rodzin wielodzietnych i ubogich oraz na działalność świetlic środowiskowych, jak również na organizowanie tam zajęć profilaktycznych - mówi ksiądz Krzysztof Banasik.

Akcja ma uświadamiać także, że obok nas są ludzie ubodzy, dlatego liczy się każda pomoc. Duchowny przypomniał również symbolikę produktów, które zanosimy w Wielkanoc do poświęcenia.

- Baranek wielkanocny, który trafia do koszyczka, jest symbolem Zmartwychwstałego Chrystusa. Ofiary, jaką On złożył za nas, dla naszego zbawienia. Akcja powinna więc inspirować nas do składania ofiar zarówno materialnych, jak i duchowych - dodaje ksiądz Krzysztof Banasik. 

Baranek nie ma określonej ceny, natomiast przyjęło się, że kosztuje tyle, co obiad dla jednego dziecka.

Kielecka Caritas prowadzi także akcję „Jałmużna Wielkopostna”. Wśród dzieci rozprowadzono 22 tysięcy tekturowych skarbonek. Pieniądze do nich zebrane pozostaną w parafiach i będą przeznaczone na wsparcie osób chorych i potrzebujących.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution