101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wielkie pieniądze na obywatelskie pomysły

Data publikacji: 07.03.2018 14:03
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
Kielce. 10.05.2016 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Rozpoczął się nabór wniosków do Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na 2018 roku. Do rozdysponowania na projekty społeczne jest 120 milionów złotych. - Pieniądze, w ciągu dwóch lat trafią do wszystkich województw w Polsce – informuje Katarzyna Bernat, pełnomocnik wojewody świętokrzyskiego do spraw rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i współpracy z organizacjami pozarządowymi.

O dotacje mogą ubiegać się np. stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne oraz kluby sportowe nie czerpiące korzyści finansowych ze swojej działalności.

- To okazja uzyskania dofinansowania na różne projekty obywatelskie z zakresu edukacji obywatelskiej, edukacji historycznej, spraw społecznych, bezpieczeństwa oraz sportu. To szereg inicjatyw, w których aktywni są obywatele naszego kraju – mówi Katarzyna Bernat.

Tomasz Łukawski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie informuje, że jego organizacja korzystała z takiego wsparcia dwa lata temu. Stowarzyszenie od wielu lat organizuje Przegląd Artystyczny Osób Niepełnosprawnych. Dzięki dofinansowaniu udało się urozmaicić tą imprezę.

- W przeglądzie wzięło udział więcej osób niż poprzednio i mieliśmy także lepsze nagrody dla uczestników. W tym roku chcemy rozszerzyć naszą działalność nie tylko o kulturę, ale także o sport i turystykę – mówi Tomasz Łukawski.

Dysponentem pieniędzy w Funduszu Inicjatyw Obywatelskich jest Narodowy Instytut Wolności. Wnioski o dofinansowanie wybranych inicjatyw należy złożyć do 29 marca. Szczegóły dotyczące programu dostępne są na stronie internetowej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution