101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Mnóstwo imprez na 100-lecie. Część z nich otrzyma dofinansowanie

Data publikacji: 07.03.2018 14:55
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

07.03.2018 Kielce. UW. Pierwsze spotkanie organizacyjne dotyczące obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości pod patronatem wojewody i prezydenta. Wojewoda Agata Wojtyszek i prezydent Kielc Wojciech Lubawski
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Trzy projekty zgłoszone przez wojewodę świętokrzyskiego będą się starać o dofinansowanie, w ramach rządowego programu "Niepodległa", który koordynuje wszystkie działania związane z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Na stronie internetowej urzędu wojewódzkiego pojawi się m. in. zakładka poświęcona uroczystościom, które będą się odbywać w regionie - informuje wojewoda Agata Wojtyszek. – Chcemy aby mieszkańcy mieli możliwość otrzymania informacji dotyczących wszystkich organizowanych uroczystości i inicjatyw – powiedziała wojewoda.

Wojciech Lubawski, prezydent Kielc zaznaczył, że w stolicy województwa świętokrzyskiego odbędzie się kilkadziesiąt imprez. Wiele z nich wpisuje się w to, co organizuje wojewoda. - To różnego rodzaju spotkania, konkursy, inicjatywy instytucji kultury. Na pewno będzie co robić, nie tylko 11 listopada – dodał prezydent.

Wiesława Rutkowska, dyrektor Archiwum Państwowego w Kielcach przypomniała, że instytucja uczestniczy w wielu przedsięwzięciach. Są to m. in. kwerendy archiwalne, czy warsztaty dla różnych grup wiekowych. Archiwum przygotuje również wystawę poświęconą żołnierzowi wywodzącemu się z ziemi jędrzejowskiej Józefowi Hartmanowi, który karierę wojskową rozpoczął od drużyn strzeleckich, a nazywany jest "Ojcem Cichociemnych".

Wojewoda podczas pierwszego spotkania poświęconego organizacji obchodów rocznicowych zachęcała wszystkie jednostki do włączenia się w uroczystości. Kilkadziesiąt osób z różnych instytucji przedstawiało swoje propozycje i wyraziło chęć włączenia się w uroczystości organizowane pod patronatem wojewody świętokrzyskiego i prezydenta Kielc.

W tym roku główne obchody rocznicy niepodległości potrwają kilka dni. Część imprez organizowana jest i będzie w ciągu całego roku. Program uroczystości, które będą się odbywać w naszym województwie możesz zobaczyć TUTAJ.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution