101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rolniku! Wniosek o dopłatę złożysz również na targach AGROTECH

Data publikacji: 07.03.2018 15:48
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Od tego roku, wnioski o dopłaty bezpośrednie, rolnicy będą składać wyłącznie przez Internet. W regionie świętokrzyskim trwają szkolenia dotyczące e–wniosków. Rolnicy, którzy nie maja dostępu do Internetu nie będą pozostawieni sami sobie.

W powiatowych biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i w Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach powstaną punkty pomocy technicznej, w których będzie udzielana pomoc rolnikom. Wniosek będzie też można złożyć, podczas rozpoczynających się 16 marca targów AGROTECH – informuje Małgorzata Erlich–Smurzyńska, dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Agencji.

Natomiast do 14 marca można składać oświadczenia, potwierdzające brak zmian w tegorocznym wniosku o dopłaty bezpośrednie, które są równoznaczne ze złożeniem wniosku o przyznanie płatności za 2018 rok. Do tej pory w Świętokrzyskiem złożono ponad 7 tysięcy takich oświadczeń, najwięcej w powiatach: kieleckim i sandomierskim.

Nabór e-wniosków rozpocznie się 15 marca. Małgorzata Erlich–Smurzyńska apeluje do świętokrzyskich rolników, aby nie zwlekali z ich składaniem. Szybkie działanie usprawni pracę Agencji – dodaje dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału instytucji.

W Świętokrzyskiem, co roku o dopłaty bezpośrednie ubiega się ponad 85 tysięcy osób.  

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution