101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Sosnowski nadal dyrektorem ZTM. Do czasu rozstrzygnięcia przetargu

Data publikacji: 07.03.2018 16:49
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Marian Sosnowski, dyrektor ZTM
Kielce. 29.12.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Marian Sosnowski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego pokieruje tą instytucją do czasu rozstrzygnięcie przetargu na remont dworca autobusowego w Kielcach. Jak informowaliśmy pod koniec lutego, szef ZTM złożył rezygnacje z pełnienia tej funkcji. Pracę miał zakończyć 31 marca.

Wojciech Lubawski, prezydent Kielc, poinformował jednak, że dyrektor pokieruje ZTM prawdopodobnie do końca kwietnia. - Najważniejszym dziełem jest przygotowanie nowego przetargu na przebudowę dworca PKS. W tej chwili musiałbym wprowadzać kogoś innego w ten trudny temat, co jest niemożliwe. Dyrektor za to odpowiada i mam nadzieje, że do końca kwietnia ta sprawa zostanie zakończona – stwierdził prezydent.

Dodał on jednocześnie, że obecnie prowadzone są dyskusje z projektantami, tak aby przeprojektować dworzec i zmniejszyć koszty remontu. - Nie chcemy zmienić standardu i funkcji tego budynku. Ale naszym zdaniem niektóre rzeczy zostały przeprojektowane. Są za drogie. Musimy znaleźć złoty środek miedzy wizją projektantów oraz tym na co stać miasto – dodał prezydent.    

Jak informowaliśmy pierwszy przetarg na przebudowę dworca PKS został unieważniony. Oferty złożone przez firmy zainteresowane podjęcia się tego zadania były dwa razy droższe niż zakładano. Krakowski oddział Budimexu zaproponował 86 milionów złotych, a kielecka firma Anna–Bud 79 milionów złotych. Miasto miało zarezerwowane na ten cel 40 milionów złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution