101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Jak dawniej Panie dbały o urodę? Dzień Kobiet w Muzeum Wsi Kieleckiej

Data publikacji: 08.03.2018 07:00
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

18.10.2018 Tokarnia. Park etnograficzny. Muzeum Wsi Kieleckiej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Muzeum Wsi Kieleckiej uczci Dzień Kobiet spotkaniem na temat pielęgnowania urody dawniej i dziś. Panie, które przybędą dziś do Parku Etnograficznego w Tokarni o godzinie 10.30, będą miały okazję zapoznać się z metodami higieny i dbałości o urodę na dawnej wsi. Opowie o nich etnograf Małgorzata Imiołek.

Kobiety dawniej też dbały o wygląd i upiększały się - mówi Beata Ryń z Muzeum Wsi Kieleckiej.  Spotkanie będzie okazją do przypomnienia nie tylko metod i środków używanych na wsi kilkadziesiąt lat temu, ale także pokazania panującego wówczas kanonu urody, który był inny niż obecny. Z kolei Barbara Słapek, właścicielka salonu kosmetycznego przybliży paniom innowacyjne technologie, wykorzystywane dziś do pielęgnacji urody.

Beata Ryń zapowiada również, że podczas spotkania w spichlerzu ze Złotej będzie można dowiedzieć się, jak współczesna kosmetologia łączy tradycje z nowoczesnością. Odbędą się prezentacje produktów bazujących na naturalnych składnikach: ziołach, wosku pszczelim oraz unikatowej świętokrzyskiej siarce.    

W spichlerzu prezentowane są w tej chwili dwie wystawy: „Bez kochania bardzo źle. Miłość w kulturze ludowej” oraz „PRL wejście od podwórka”. Dziś z okazji 8 marca panie mają dostęp do wszystkich obiektów Muzeum Wsi Kieleckiej za symboliczną złotówkę.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution