101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dzień Kobiet okiem trzech pokoleń

Data publikacji: 08.03.2018 10:21
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Na zdjęciu: Beata Ryń - kierownik działu Promocji i Marketingu Muzeum Wsi Kieleckiej, Monika Bieniek - trener dietetyczny i Zyta Trych - prezes Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

- Dzień Kobiet był dla mnie zawsze miłym czasem - mówi Zyta Trych, prezes Towarzystwa Sztuk Pięknych. Jak dodała, gdy pracowała w szkole, w tym dniu zapraszano pokolenie starszych nauczycieli, młodzież przychodziła odświętnie ubrana, były kwiaty, wspomnienia.t

- To był czas, gdy ludzi łączyły silne więzi, a Dzień Kobiet był okazją, by się spotkać i porozmawiać. W szkole, która zawsze była sfeminizowana, ten dzień był wyjątkowy i szczególnie celebrowany. To był przyjemny i radosny czas - powiedziała. 

Gość Radia Kielce dodaje, że także dziś, gdy otrzymuje kwiaty, jest jej bardzo miło. - Dobrze, gdyby te gesty nie ograniczały się tylko do jednego dnia - dodaje Zyta Trych.

Także Beata Ryń z Muzeum Wsi Kieleckiej potwierdza, że lubi to święto. - Panowie chodzący z kwiatami kojarzą się jej z nadchodzącą wiosną. Pamiętam, że gdy chodziłam do szkoły, był to wyjątkowy dzień. Nauczycielki otrzymywały mydełka i ręczniki, których kolory mogły wybrać. Było to trochę komiksowe, ale zawsze bardzo mile - powiedziała.

Z kolei Monika Bieniek trener dietetyczny twierdzi, że obecnie to święto ma inny charakter, bo i kobiety są dziś inne. Mają świadomość swojej wartości, są samodzielne, dbają o siebie na co dzień i potrafią same w sobie odkrywać piękno.

- Spotykają się z koleżankami i kupują sobie kwiaty, gdy tylko mają na to ochotę. Dziś kobiety nie czekają na szczególne prezenty, bo znają swoją wartość - dodaje Monika Bieniek.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution