101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Wspólnymi siłami wyremontują ważny odcinek drogi

Data publikacji: 08.03.2018 11:00
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Fragment drogi wojewódzkiej numer 754 przebiegającej przez Ostrowiec Świętokrzyski
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Miasto i powiat współpracują przy wykonaniu dokumentacji przebudowy miejskiego odcinka drogi wojewódzkiej numer 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Obecnie trwa remont tej trasy od granic miasta, do Czekarzewic. Odcinek wiodący przez miasto rozpoczyna się mostem na Kamiennej, biegnie Aleją 3 Maja, do skrzyżowania z Bałtowską. To prawie dwukilometrowy trakt.

Starosta ostrowiecki Zbigniew Duda informuje, że Rada Powiatu zdecydowała o przekazaniu 211 tysięcy złotych na wykonanie dokumentacji tej inwestycji, po to, by przyspieszyć jej realizację. Jak mówi, starania o remont tej drogi trwają od wielu lat, a prace prowadzone przez Urząd Marszałkowski prowadzone są powolnie, co może skutkować opóźnieniem prac.

Również Rada Miejska, podczas ostatniej sesji przeznaczyła kolejne 291 tysięcy złotych, a wcześniej na ten sam cel miasto przekazało 86 i pół tysiąca złotych. Początkowy kosztorys jej sporządzenia był znacznie niższy, okazało się jednak, że ostatecznie sięgnie pół miliona złotych.

Teresa Patynowska z Urzędu Miasta informuje, że w planach jest przebudowa mostu, zmiana nawierzchni i budowa chodnika ze ścieżką rowerową. Poprawi się także bezpieczeństwo. Na skrzyżowaniu ulic Słowackiego, Okólnej i Radwana zostanie wybudowane rondo. To miejsce sprawia kierowcom wiele problemów, a leży w pobliżu targowiska miejskiego. Drugie rondo na tej drodze powstanie przy skrzyżowaniu z ulicą Denkowską.

Przebudowę drogi wojewódzkiej numer 754 ma realizować Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution