101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

"Koroneczki" dały z siebie wszystko. W sobotę znów będą gotowe do walki

Data publikacji: 08.03.2018 11:39
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

07.03.2018 Kielce. Mecz 15.kolejki PGNiG Superligi, Korona Handball - GTPR Gdynia
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Piłkarki ręczne Korony Handball przegrały zaległy mecz z mistrzem Polski GTPR Gdynia, ale zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w ostatnich minutach. Już w sobotę kielczanki zmierzą się przed własną publicznością z KPR Jelenia Góra. 22.kolejka PGNiG Superligi zakończy rundę zasadniczą sezonu.

Tabela zostanie po niej podzielona na dwie części. Zespoły z miejsc 1 - 6 będą rywalizować o medale, a z lokat 7 - 12 o utrzymanie się w elicie.

Zwycięzca meczu Korony Handball z KPR Jelenia Góra zajmie na koniec sezonu zasadniczego 9. miejsce w tabeli. W kontekście dalszej walki o utrzymanie ligowego bytu będzie to niezwykle ważny pojedynek.

Jeleniogórzanki będą zdecydowanie bardziej wypoczęte gdyż ostatnie spotkanie rozegrały 3. marca. Kielczanki włożyły mnóstwo energii w konfrontację z GTPR Gdynia, ale nie powinno mieć to wpływu na ich postawę w sobotnim meczu.

- Trener robił częste zmienny. W czwartek mamy czas na regenerację. Jestem troszeczkę zmęczona, ale do soboty wszystko wróci do normy - powiedział kołowa popularnych "Koroneczek" Magdalena Skowrońska.

- Starałem się rotować tak składem, żeby te obciążenia rozłożyć na całą drużynę. Mam nadzieję, że w sobotę zawodniczki nie będą już odczuwać zmęczenia, a forma będzie optymalna - dodał trener Tomasz Popowicz.

W III i IV rundzie PGNiG Superligi piłkarek ręcznych odbędzie się jeszcze w sumie dziesięć kolejek. Zarówno w grupie mistrzowskiej, jak i spadkowej, drużyny rozegrają ze sobą mecz i rewanż. Utrzymanie w elicie zapewnią sobie zespoły, które uplasują się do 10. miejsca. Dwa ostatnie będą musiały wystąpić w turnieju barażowym z udziałem mistrzów obydwu grup I ligi.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution