101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Dymisja trenera Dariusza Daszkiewicza?

Data publikacji: 08.03.2018 13:00
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze

07.03.2018 Kielce. 24 kolejka Plus Ligi. Mecz Dafi Społem Kielce - Espadon Szczecin. Trener Dafi Dariusz Daszkiewicz
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W 24. kolejce PlusLigi siatkarze Dafi Społem przegrali bardzo ważny mecz dla układu na dole tabeli. Kielczanie w bardzo słabym stylu ulegli wczoraj w Hali Legionów Espadonowi Szczecin 0:3. To była ich szesnasta porażka w sezonie.

Po środowym meczu, podczas rozmowy z reporterem Radia Kielce, trener Dafi Społem Dariusz Daszkiewicz przyznał, że jest gotowy podać się do dymisji. - Jestem gotów spakować się i iść do domu. Być może kolejna zmiana trenera w tym sezonie wniesie coś pozytywnego do zespołu. Sytuacja jest trudna, ale nie beznadziejna. Być może wystarczy wygrać dwa mecze i spotkamy się w barażach – powiedział Dariusz Daszkiewicz.

Prezes kieleckiego klubu Jacek Sęk powiedział wyraźnie: nie przewidujemy odwołania Dariusza Daszkiewicza. - Jak znam życie to zapytał pan trenera o to tuż po meczu, kiedy jeszcze grały najbardziej gorące emocje. Były one znaczenie większe u sztabu szkoleniowego niż u zawodników, patrząc chociażby na zaangażowanie naszych siatkarzy w ten mecz. Nie przewidujemy zmiany trenera. Dariusz Daszkiewicz nie musi się obawiać i może spać spokojnie. Jednak na pewno trzeba wstrząsnąć drużyną. – powiedział prezes Jacek Sęk. 

Kielczanie, którzy zajmują ostatnią 16. pozycję, na sześć meczów przed końcem sezonu zasadniczego tracą pięć punktów do miejsca barażowego.

Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem po 30 kolejkach dwie najsłabsze drużyny opuszczają siatkarską elitę. Zespoły z miejsc 13. i 14. rozegrają między sobą baraż do dwóch wygranych. Zwycięzca utrzyma się w PlusLidze, a pokonany zmierzy się z drużyną z I ligi o prawo gry w ekstraklasie w przyszłym sezonie. 

W 25. kolejce siatkarze Dafi Społem w najbliższą niedzielę o godzinie 15.00 zagrają na wyjeździe z Treflem Gdańsk.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution