101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Dzień Kobiet w regionie [INFORMATOR]

Data publikacji: 08.03.2018 13:32 / Data aktualizacji: 08.03.2018 15:12
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik , Kamil Włosowicz , Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Sandomierz. Radny powiatowy PiS Krzysztof Szatan rozdawał kwiaty na Dzień Kobiet
Sandomierz. 08.03.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Dziś Międzynarodowy Dzień Kobiet. Został on ustanowiony w 1910 r. Miał promować równouprawnienie polityczne i ekonomiczne kobiet. W związku z tym wyjątkowym dniem w regionie organizowane są imprezy dedykowane płci pięknej.

Busko - Zdrój:

W Busku-Zdroju dla pań przygotowano wieczór z… Elvisem. 9 marca o godzinie 18.00 w buskim Centrum Kultury przed buszczankami zaprezentuje się The King’s Friends, czyli „najlepszy polski Elvis” – finalista festiwalowych mistrzostw europy poświęconych słynnemu piosenkarzowi. Organizatorami koncertu jest miejski ratusz i Buskie Samorządowe Centrum Kultury. 

Kazimierza Wielka:

W Kazimierzy Wielkiej gminne obchody Dnia Kobiet odbędą się 11 marca. W sali widowiskowej Kazimierskiego Ośrodka Kultury zaprezentują się artyści z grupy teatralnej „Apropo”, seniorzy z klubu seniora, a także uczniowie ze szkoły w Wielgusie. Dla kazimierzanek przygotowano również tego wieczoru słodką niespodziankę. Imprezę zakończy koncert zespołu Duo-Live z Muszyny. 

Obrazów:

W Obrazowie odbędzie się dzisiaj otwarte spotkanie zorganizowane w związku z Rokiem Praw Kobiet oraz z setną rocznicą przyznania kobietom praw wyborczych. Rys historyczny dotyczący procesu dochodzenia kobiet do praw wyborczych przedstawią: Anna Wójcik oraz Adam Wójcik z Gminnej Biblioteki Publicznej w Obrazowie. Będzie wystąpienie i życzenia wójta Krzysztofa Tworka dla pań. Z programem artystycznym wystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej, w której odbywać się będzie to wydarzenie. Na zakończenie z repertuarem piosenek adresowanych do kobiet wystąpi zespół „No i fajnie”. Początek o godzinie 16.00.

Ostrowiec:

W Ostrowcu Dzień Kobiet widać przede wszystkim na ulicach. Przy głównych ulicach i w wielu punktach miasta stoją sprzedawcy z kwiatami i słodyczami przeznaczonymi specjalnie dla pań. W imieniu władz powiatowych życzenia w jednym z zakładów odzieżowych złożył starosta Zbigniew Duda, to o tyle charakterystyczna wizyta, że Ostrowiec słynie z przemysłu szwalniczego.

O 18.00 w hali MOSiR-u zagra zespół Kombi, to prezent dla ostrowczanek od władz miasta. Wstęp na koncert jest bezpłatny. A w ciągu dnia w wielu miejscach trwają spotkania okolicznościowe, świętują między innymi Amazonki, Związek Niewidomych czy Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Pińczów:

Z kolei w Pińczowie panie świętować będą 10 marca. Tamtejsze Centrum Kultury przygotowało dla nich kilka atrakcji. Wśród nich  koncert zespołu Perły z Lamusa – „Kobieta zmienną jest” oraz wernisaż wystawy autorstwa Diany Żarów i Krystyny Hubali – „Kobiece impresje”.

Sandomierz:

W Sandomierzu od poniedziałku trwa Tydzień Kobiet, czyli cykl wydarzeń pod hasłem: „Między nami kobietami „zorganizowanych przez Sandomierskie Centrum Kultury. Dzisiaj o godzinie 16.00, w klubie osiedlowym „Przełącznik” na ul. Żółkiewskiego odbędzie się prelekcja dotycząca zdrowego odżywiania, czyli jak zmienić swoje nawyki, co zrobić, aby było łatwiej przestawić się na lżejszą dietę. Spotkanie poprowadzą pasjonatki zdrowego odżywiania: Katarzyna Dąbek i Aneta Gawron.

Około stu tulipanów rozdał na sandomierskiej starówce radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Szatan. Jak powiedział – święto kobiet to wspaniały dzień, w którym warto zaznaczyć dużą rolę pań w codziennym życiu, co uwidacznia się na wielu płaszczyznach.

Radny wręczał tulipany paniom napotkanym na ulicach starego miasta, wchodził także do sklepów, firm i instytucji obdarowując kwiatami i składając najlepsze życzenia. Spotkał się z pozytywnym odzewem kobiet, które dziękowały z uśmiechem.

Według nieoficjalnych informacji radny Krzysztof f Szatan będzie kandydatem PiS na burmistrza Sandomierza.

O tym, czy rola kobiet w życiu codziennym wzrasta będzie mówić także w Punktach Widzenia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution