101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Oskarżony o zabójstwo żony na wolność już nie wyjdzie?

Data publikacji: 08.03.2018 13:38
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dożywotniego więzienia domaga się prokuratura dla Kamila T. ze Starachowic, oskarżonego o zabójstwo żony. Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Kielcach strony wygłosiły mowy końcowe. Obrona i sam oskarżony wnieśli o wymierzenie kary 15 lat więzienia. Do zdarzenia doszło w maju 2014 roku w Starachowicach.

Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty. Pierwszy dotyczy tego, że działając z premedytacją udusił swoją żonę Annę. Oskarżony miał również znęcać się psychicznie i fizycznie nad kobietą i kierować groźby karalne wobec jej przyjaciółki. Przyznaje się jedynie do zabójstwa.

Jak informuje Jan Klocek, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach, prokurator Tomasz Rurarz domaga się kary dożywocia, a do tego wniosku przyłączyli się oskarżyciele posiłkowi, którzy wnoszą także o zadośćuczynienie. Wyrok w tej sprawie zapadnie 13 marca.

Przypomnijmy, sprawa śmierci Anny T. we wrześniu 2014 roku została umorzona, a za przyczynę zgonu uznano samobójstwo. Jednak śledczy wznowili postępowanie w grudniu 2016 roku. Wówczas oskarżony przyznał się do zabójstwa.

Sprawę ewentualnych nieprawidłowości w prowadzonym przez policję i prokuraturę postępowaniu bada Prokuratura Okręgowa w Radomiu. Prokuratorzy sprawdzają, czy podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia z maja 2014 roku śledczy należycie wypełnili swoje obowiązki. Wątpliwości dotyczą także pracy policjantów ze Starachowic, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia. Wezwał ich ojciec Kamila T., który jest emerytowanym funkcjonariuszem tej jednostki.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution