101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Strażacy zapukają do drzwi. Sprawdzą stężenie tlenku węgla

Data publikacji: 08.03.2018 14:10
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. morgueFile free photo

Strażacy ochotnicy z Piekoszowa ostrzegą sąsiadów przed czadem. Podczas kampanii „Obudź czujność – nie lekceważ zagrożenia czadem”, druhowie odwiedzą domy mieszkańców i specjalnymi urządzeniami sprawdzą stężenie tlenku węgla i gazów palnych. Akcja to inicjatywa Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piekoszowie.

Elżbieta Sztuka z tej instytucji informuje, że kampania skierowana jest głównie do podopiecznych ośrodka, jednak z pomocy strażaków będą mogli skorzystać wszyscy chętni.

- Będziemy informować, jak należy się zabezpieczyć oraz jak prawidłowo korzystać z urządzeń grzewczych – podkreśla.

Pracownicy GOPS-u będą rozdawać ulotki informujące o zagrożeniu. Marek Sorbian, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Piekoszowie przypomina, że czad to „cichy zabójca”.

- Postaramy się jak najlepiej przekazać naszą wiedzę mieszkańcom. Mamy stosowne urządzenie, dzięki któremu zmierzymy poziom stężenia dwutlenku węgla – mówi Marek Sorbian.

Kampania trwa do 30 kwietnia. Chętni do sprawdzenia swoich domów mogą zgłaszać się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piekoszowie. Jesienią tego roku akcja zostanie powtórzona.

Marek Sorbian dodaje, że najlepszym zabezpieczeniem dla naszych domów jest specjalny detektor, który wykrywa stężenie gazów. Program walki z czadem realizowany jest np. w Kielcach. Do mieszkańców stolicy województwa świętokrzyskiego trafiło już ponad 17 tysięcy czujników tlenku węgla. Ich zakup jest finansowany z budżetu miasta.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution