101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pielęgniarki poszły na ustępstwo. Co na to dyrekcja?

Data publikacji: 08.03.2018 14:27
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

22.02.2016 Kielce. Wojewódzki Szpital Zespolony.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

10% premii dla każdego pracownika, który wywiązuje się ze swoich obowiązków, domagają się pielęgniarki zatrudnione w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Jak informowaliśmy, w lutym dyrektor lecznicy wypowiedział układ zbiorowy, który zakładał, że każdy z pracowników miał przyznawaną premię wynoszącą od 10 do 30 procent.

- Nie zgodziły się z tym pielęgniarki, proponując dyrekcji szpitala na Czarnowie, by każdy z pracowników miał przyznaną premię w wysokości 10% wynagrodzenia - informuje Anna Głownia, wiceprzewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu wojewódzkim.

- Przedstawiliśmy dyrektorowi własny projekt regulaminu, który mówi o obniżeniu premii z 30. do 10%., a pan dyrektor przedstawił swoją propozycję. Rozumiejąc trudną sytuację w szpitalu oczywiście jesteśmy zobowiązani, jako związek zawodowy, do dbania o prawidłową sytuację finansową, stąd nasze ustępstwo – dodała Anna Głownia. 

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach nie chciała ujawnić, jaką propozycję przygotowała dla pielęgniarek. Anna Mazur – Kałuża, rzecznik szpitala na Czarnowie poinformowała, że dopóki rozmowy się nie zakończą, nie będą zdradzać szczegółów negocjacji.

- Chcemy spokoju, aby doszło do porozumienia, tak by praca szpitala była niezakłócona – dodała Anna Mazur – Kałuża. 

Kolejne spotkanie dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach ze związkami zawodowymi działającymi w tej lecznicy odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution