101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Poseł Latosiński wyjaśnia powody aksamitnego rozstania z „Solidarnością”

Data publikacji: 08.03.2018 14:35
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Bogdan Latosiński, poseł PIS, honorowy przewodniczący Solidarności w MPK Kielce
15.01.2018 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Bogdan Latosiński świętokrzyski poseł z klubu Prawa i Sprawiedliwości skierował list otwarty do świętokrzyskiej „Solidarności”. Poseł tłumaczy w nim między innymi decyzje: o przeniesieniu swojego biura poselskiego z siedziby „Solidarności” do budynku MPK w Kielcach oraz o rezygnacji z funkcji delegata na Krajowy i Regionalny Zjazd Delegatów związku.

Jak wyjaśnia parlamentarzysta, list skierowany jest do wszystkich związkowców, którym należą się wyjaśnienia, a z którymi od dawna miał utrudniony kontakt.

- Chciałbym, aby ktoś odpowiedział, dlaczego wobec mojej osoby podjęto działania mające na celu izolowanie i wypchnięcie mnie ze związku. W liście informuję także o swojej rezygnacji z funkcji delegata na zjazd regionalny i zjazd krajowy, czym pokazuję, że nie chcę być zagrożeniem dla struktur „Solidarności”. Byłem i jestem człowiekiem „Solidarności”, jednak nie tak wyobrażałem sobie współpracę ze związkiem - dodaje.

Zdaniem parlamentarzysty, od dwóch lat następuje jego stopniowa izolacja od struktur związkowych. Jako przykład, podaje swoich asystentów społecznych, którzy byli rekomendowani przez świętokrzyską „Solidarność”, a nie wykazują należytej aktywności. W liście, parlamentarzysta informuje także, że nie jest zapraszany na większość uroczystości organizowanych przez związek.

Poseł Bogdan Latosiński wyraża również ubolewanie z powodu traktowania po macoszemu przez zarząd Solidarności związkowców w kieleckim MPK, zwłaszcza w okresie przetargu na obsługę komunikacyjną Kielc. 

- Kielecka spółka zderzyła się z ogromną nieuczciwością podczas przetargu, załoga liczyła na spotkanie i pomoc prawną ze strony Solidarności, niestety żadnej pomocy nie otrzymała. Doszło do niespotykanego lekceważenia komisji zakładowej w MPK, ze strony władz świętokrzyskiej „Solidarności” - dodaje.

Bogdan Latosiński podkreśla, że w ciągu ostatnich dwóch lat, sprawując mandat posła, cały czas pozostaje wierny ideałom związkowym.

Waldemar Bartosz przewodniczący zarządu NSZZ „Solidarność” potwierdza, że otrzymał pismo od posła, jednak nie chce dyskutować publicznie o zarzutach kierowanych przez parlamentarzystę. 

- Takie kwestie należy przedyskutować osobiście podczas spotkań zarządu, jednak w ciągu ostatnich dwóch lat, Bogdan Latosiński tylko kilkukrotnie pojawił się na nich - dodaje.

Od 1 marca, biuro poselskie Bogdana Latosińskiego znajduje się w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej, przy ulicy Jagiellońskiej 92.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions