101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ośrodek gimnastyki korekcyjnej zmieni lokalizację. Przeniesie się do szkoły

Data publikacji: 08.03.2018 15:28
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Konferencja ws. przeniesienia Starachowickiego Międzyszkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej. Na zdjęciu: Monika Nowak, Andrzej Sendecki - członkowie Zarządu powiatu, Marek Pawłowski - wicestarosta starachowicki, Danuta Krępa - starosta starachowicki
Starachowice. 08.03.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Starachowicki Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej zmieni siedzibę. Placówkę prowadzi powiat starachowicki, a budynek, w którym ona funkcjonuje należy do gminy, która wypowiedziała umowę użyczenia. Po 30 czerwca ośrodek musi się wyprowadzić.

Jak informuje starosta starachowicki Danuta Krepa, miasto zaproponowało bezpłatne użyczenie pomieszczeń w Szkole Podstawowej nr 11 w Starachowicach. Starosta szacuje, że koszt dostosowania pomieszczeń w nowej siedzibie do potrzeb ośrodka to kilkadziesiąt tysięcy złotych, a w dotychczasowym miejscu już zostały poniesione spore koszty adaptacyjne i remontowe.

- Roczne koszty prowadzenia ośrodka wynoszą ponad 600 tys. zł. W zajęciach uczestniczy ponad 600 dzieci z całego powiatu starachowickiego – dodała Danuta Krępa.

W zajęciach w ośrodku uczestniczą uczniowie w wieku od 6 do 18 roku życia. Prowadzone są tu zajęcia korygujące wady postawy.

Starachowicki Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej i KompensacyjnejStarachowice. 08.03.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

- Stoimy na stanowisku, że ta placówka jest ważna dla dzieci i młodzieży i trzeba ją nadal prowadzić. Ostatecznie przystaliśmy na propozycję lokalizacji w SP 11. Powiat nie ma pomieszczeń do których mógłby przenieść gimnastykę korekcyjną. Tak naprawdę w grę wchodziła tylko ta zgoda lub likwidacja ośrodka – powiedziała starosta Krępa.

- Powiat dalej będzie ośrodek prowadził. Dobro dzieci jest dobrem najważniejszym. Dobrze by było, aby gminy powiatu starachowickiego zaczęły partycypować w kosztach utrzymania własnych dzieci w tym ośrodku – podsumowała starosta Danuta Krępa.

Budynek ośrodka wraz z gruntem został przekazany na styczniowej sesji uchwałą Rady Miejskiej na rzecz Zakładu Energetyki Cieplnej w Starachowicach. Akt notarialny między gminą a spółką jeszcze nie został podpisany. Pojawiały się pomysły, aby budynek wynająć na żłobek lub przedszkole. Póki co nie wiadomo, co ZEC będzie chciał z tym budynkiem zrobić.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution