101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Panie z Obrazowa przypomniały o swoich prawach

Data publikacji: 08.03.2018 20:44
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Obrazów. Uroczystości z okazji Dnia Kobiet
Obrazów. 08.03.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W Obrazowie odbyło się spotkanie zorganizowane z okazji Roku Praw Kobiet i setnej rocznicy przyznania kobietom praw wyborczych. Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej, gdzie zorganizowano wydarzenie wypełniła się paniami z poszczególnych miejscowości gminy Obrazów. Były występy artystyczne dzieci, recytacja wierszy o tematyce kobiecej, a także przedstawienie historii walki kobiet o ich prawa.

Jak powiedziała jedna z organizatorek spotkania Anna Wójcik, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Obrazowie - setną rocznicę uzyskania praw wyborczych przez kobiety należy celebrować. W ciągu minionego wieku kształtowały się te prawa  we wszelkich dziedzinach. Dzisiaj panie mogą realizować się na wielu różnych płaszczyznach zawodowych i społecznych. Nie jest im wyłącznie przypisana rola  opiekowania się domem i dziećmi.

Obrazów. Uroczystości z okazji Dnia KobietObrazów. 08.03.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Uczestniczki spotkania mówiły nam, że zainteresowała je tematyka, dotycząca sytuacji kobiet. Dzisiaj trudno sobie wyobrazić, że jeszcze sto lat temu kobiety miały inną pozycję społeczną niż obecnie i wiele spraw, które dla nas są oczywiste, dla nich było nieosiągalnych. Nasze rozmówczynie podkreślały również wymiar integracyjny tego spotkania, które było okazją do rozmów, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych znajomości.

Wójt Krzysztof Tworek powiedział, że kobiety w  gminie Obrazów są bardzo aktywne i kreatywne, działają w lokalnych stowarzyszeniach i grupach nieformalnych. Mają pomysły, dzięki którym pięknieją poszczególne miejscowości, piszą projekty i zdobywają środki zewnętrzne na różne przedsięwzięcia.

Dla wszystkich pań biorących udział spotkaniu przygotowano słodki poczęstunek oraz kwiaty. Na zakończenie wystąpił zespół „No i fajnie”.  

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution