101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Skończą się problemy z wodą mieszkańców gminy Piekoszów

Data publikacji: 09.03.2018 12:13
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Nowe ujęcie wody powstanie we wsi Lesica w gminie Piekoszów. Oprócz niego zbudowana zostanie chlorownia i 1,5-kilometrowy wodociąg, który połączy studnię w Lesicy z wieżą ciśnień w Zajączkowie.

Zbigniew Piątek, wójt Piekoszowa uważa, że wykonanie tych prac jest niezwykle istotne dla zachodniej części gminy. – Mieszkańcy tych rejonów, od dawna czekają na lepszą jakość wody, bo w tej chwili nie są z niej zadowoleni. Dlatego zdecydowaliśmy o przeprowadzeniu tej inwestycji. Przygotowanie całej procedury trwało dwa lata – mówi Zbigniew Piątek.

Inwestycja zakończy się w lipcu tego roku, a woda popłynie do mieszkańców w sierpniu. Koszt prac to 1,2 mln złotych. Obecnie woda pobierana jest z ujęcia Nordkalk, zlokalizowanego w gminie Chęciny. Włączenie nowej studni przyniesie gminie oszczędności- mówi wójt.

Zbigniew Piątek zapowiada także, że w następnym roku planowana jest modernizacja oczyszczalni ścieków. - Ten budynek został zaprojektowany i wybudowany wiele lat temu, dlatego współcześnie nie spełnia wszystkich standardów. Przede wszystkim przybyło wielu odbiorców, stąd konieczne jest wykonanie tam prac - dodaje wójt Piekoszowa.

Gmina będzie się starała o dofinansowanie tej inwestycji.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution