101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Grafika, malarstwo i collage w BWA

Data publikacji: 09.03.2018 12:42
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Komentarze

15.7.2015 Kielce. BWA
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Wielkoformatowe obrazy i częściowo zniekształcone autoportrety, będzie można od dziś oglądać w przestrzeniach galerii Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach. Galeria Górna zostanie poświęcona wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, malarzowi Antoniemu Starowieyskiemu. Pośród przedstawionego zbioru prac, widzowie odnajdą dwa cykle wielkoformatowych obrazów, wśród nich, inspirowane krajobrazem, a także fragmentami przestrzeni miejskiej.

Natomiast w Galerii Dolnej będą wystawione grafiki, zmarłego w 1997 roku, pochodzącego z Łodzi artysty Stefana Krygiera. Znajdujące się na wystawie dzieła są dopełnieniem tego, co twórca wykreował w dziedzinie malarstwa, płaskorzeźby, a także przestrzennego collage’u. Jednocześnie dla widza ekspozycja staje się swego rodzaju zapowiedzią odmiany twórczości łodzianina. 

Z kolei w Galerii Małej, widzowie będą mogli zapoznać się z pracą doktorską Bartka Jarmolińskiego, realizowaną na Wydziale Pedagogicznym i Artystycznym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, pod kierunkiem prof. Urszuli Ślusarczyk. Na tej wystawie zostanie pokazany cykl autoportretów, które częściowo są zniekształcone.

Dyrektor BWA w Kielcach, Stanisława Zacharko-Łagowska podkreśla, że wystawy są różnorodne, każdy zatem będzie mógł znaleźć w nich coś dla siebie.

- My nie komponujemy ekspozycji według klucza, pozwala nam na to nasza przestrzeń, która jest tak skonstruowana, iż każda galeria jest osobną częścią - dodaje.

Wernisaż wystaw odbędzie się dzisiaj – 9 lutego, w kieleckim Biurze Wystaw Artystycznych o godzinie 18.00.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution