101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Będą szybsze informacje o aktualnej sytuacji na świętokrzyskich drogach

Data publikacji: 09.03.2018 13:53
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Podpisanie porozumienia przez GDDKiA i Komendę Wojewódzką PSP dotyczącego współpracy podczas zdarzeń drogowych oraz poprawy bezpieczeństwa na drogach krajowych znajdujących się na terenie województwa świętokrzyskiego. Na zdjęciu podpisujący porozumienie st. bryg. Adam Czajka - Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej i Krzysztof Strzelczyk - dyrektor oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach oraz Krzysztof Słoń - senator RP, Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski i Andrzej Bętkowski - wicewojewoda świętokrzyski
Kielce. 09.03.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach będą ściślej współpracować przy informowaniu o zdarzeniach drogowych w województwie świętokrzyskim. Starszy brygadier Adam Czajka, komendant wojewódzki straży w Kielcach wyjaśnia, że usprawniony ma być przepływ wiadomości o aktualnej sytuacji na drogach.

- Porozumienie będzie miało duży wpływ na bezpieczeństwo podróżujących po drogach krajowych. Dzięki temu, informacje np. szybciej dotrą do mediów, co sprawi, że lepiej poinformowani będą użytkownicy naszych tras – mówi st. bryg. Adam Czajka.

Krzysztof Strzelczyk, dyrektor kieleckiego oddziału GDDKiA informuje, że w ramach współpracy ustalono cztery scenariusze postępowań w przypadku zdarzeń drogowych. Porozumienie precyzuje, w którym momencie i jak mają zachować się odpowiednie służby.

- Najprostsze zdarzenie to zwykła kolizja, gdzie nie ma większych utrudnień. Natomiast skrajny scenariusz to sytuacja, gdzie są ofiary śmiertelne i duże straty w infrastrukturze. W takich okolicznościach straż pożarna, policja i my mamy swoje zadania – mówi dyrektor.

Senator Krzysztof Słoń z Prawa i Sprawiedliwości twierdzi, że obie instytucje już teraz bardzo dobrze ze sobą współpracują.

- Bardzo się cieszę, że wysłaliśmy społeczeństwu czytelny sygnał, że to właśnie PSP i OSP są najczęściej pierwszymi, którzy reagują na zdarzenia drogowe. Dzisiejsze porozumienie jest tylko przypieczętowaniem tej współpracy – mówi Krzysztof Słoń.

Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski twierdzi, że bezpieczeństwo jest w szeroko rozumiany sposób priorytetem rządu PiS.

– To dlatego prowadzimy liczne działania, aby to bezpieczeństwo zwiększać – dodaje.

Podpisane porozumienie jest konsekwencją umowy zawartej w grudniu ubiegłego roku pomiędzy dyrektorem generalnym GDKiA a komendantem głównym PSP o współpracy obu służb.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution