101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pracownia endoskopii w Czerwonej Górze w nowej odsłonie

Data publikacji: 09.03.2018 14:24
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Nowy Dział Endoskopii w szpitalu w Czerwonej Górze
Kielce. 09.03.2018 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Nowy Dział Endoskopii oddano do użytku w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze. Dotychczas mieścił się on w głównym budynku lecznicy, teraz został przeniesiony do pawilonu C. Dzięki przeprowadzce jego powierzchnia zwiększyła się prawie trzykrotnie. Dokupiono dodatkowy sprzęt, co z pewnością zmniejszy kolejki oczekujących na badania - informuje Youssef Sleiman, dyrektor szpitala.

- W starej lokalizacji Dział Endoskopii zajmował zaledwie 105 metrów kwadratowych. Dlatego często zdarzało się tak, że pacjenci musieli czekać kilka dni na wykonanie zabiegów. Natomiast czas oczekiwania na diagnostykę przewodu pokarmowego wynosił nawet trzy tygodnie. Obecnie zajmuje prawie 280 metrów kwadratowych powierzchni i składa się z czterech sal zabiegowych. Dodatkowo w nowej lokalizacji wydzielono salę wybudzeń dla pacjentów, którzy są diagnozowani w znieczuleniu ogólnym. Jest także pomieszczenie socjalne dla personelu oraz sala szkoleniowa – dodał Youssef Sleiman.

Jak informuje dr Andrzej Broniś, pełniący obowiązki kierownika Działu Endoskopii w Czerwonej Górze, zakupiono także nowoczesny sprzęt. - Warunki w starej pracowni stawały się już trudne do zniesienia, zarówno dla personelu, jak i dla naszych pacjentów. W ubiegłym roku wykonaliśmy prawie 8400 badań oraz około tysiąca zabiegów. Teraz tych badań i zabiegów będziemy mogli wykonywać więcej – dodał dr Andrzej Broniś.

Koszt adaptacji pomieszczeń wraz z umeblowaniem i zakupem nowoczesnego sprzętu, to ponad 3 mln 850 tys. zł. Prawie połowa tej kwoty pochodziła z Ministerstwa Zdrowia, a pozostała część z Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach i środków własnych szpitala.  

W najbliższym czasie w lecznicy, w pomieszczeniach, w których kiedyś mieściła się kuchnia, powstanie także przychodnia przyszpitalna.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution