101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Firmy przyjazne pracownikom zaprezentowały się w Kielcach

Data publikacji: 09.03.2018 15:05
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Spotkanie „Pracodawca Przyjazny Pracownikom". Na zdjęciu: Elżbieta Bartosz, Małgorzata Rybińska - zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Jędrzejowie, Beata Sławeta, Robert Zaborski - dyrektor Przewozów Regionalnych Oddziału Świętokrzyskiego i Maria Szymkiewicz
Kielce. 09.03.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Trzy świętokrzyskie przedsiębiorstwa zostały nagrodzone przez NSZZ Solidarność tytułem pracodawcy przyjaznego pracownikom. Związkowcy zaprezentowali dziś w Kielcach wyróżnione firmy i instytucje.

Jak podkreśla Waldemar Bartosz, przewodniczący świętokrzyskiej „Solidarności”, to jedyny konkurs w kraju, w którym to pracownicy nominują do nagrody swoich pracodawców. -  Pracodawcy muszą spełniać określone kryteria. To między innymi: bezpieczeństwo, dbanie o godności pracownicze, przestrzeganie praw pracowniczych oraz brak przeszkód do działalności związkowej. Cieszymy się tym, że co roku w naszym regionie, tym tytułem wyróżnia się co najmniej kilka firm - dodaje.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Jędrzejowie jest pierwszą placówką edukacyjną, w regionie świętokrzyskim, która została wyróżniona laurem pracodawca przyjazny pracownikowi. Jak podkreśla Małgorzata Rybińska, zastępca dyrektora szkoły, to szczególne wyróżnienie. - To specyficzne miejsce pracy, przede wszystkim z uwagi na swoją różnorodność, na którą składają się nie tylko uczniowie, jak również pracownicy niepedagogiczni. Zarządzanie tą różnorodnością daje możliwość wsłuchiwania się w różne głosy i opinie, jest poza tym szalenie ciekawe - dodaje.

Kolejną instytucją nagrodzoną laurem jest Świętokrzyski Oddział Spółki Przewozy Regionalne. Jak podkreśla Robert Zaborski, dyrektor instytucji, uznanie w oczach pracowników to szczególna nagroda. - Obecnie spółka jest w okresie restrukturyzacji, dlatego dialog ze stroną społeczną i pracownikami jest w takich momentach szczególnie istotny, aby móc osiągać dobre wyniki.- podkreśla.

Trzecim przedsiębiorstwem nagrodzonym w konkursie „Solidarności” została Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Zdaniem Radosława Iwańskiego rzecznika prasowego federacji, przedsiębiorstwo mimo zatrudniania ponad tysiąca osób, kładzie nacisk na stosunki partnerskie pomiędzy pracodawcą, a pracownikiem. - Mimo dużej liczby pracowników, nie kierujemy się zasadami korporacyjnymi. Dzięki dobremu zarządzaniu i porozumieniu poprzez rady pracownicze, średnie wynagrodzenie dla pracownika federacji wynosi ponad 5 tysięcy złotych - dodaje.

Certyfikat „pracodawca przyjazny pracownikom” jest przyznawany na okres trzech lat.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution