101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Chaos trudny do opanowania. Reklamy postraszą dłużej

Data publikacji: 09.03.2018 19:31
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Reklamy na Wzgórzu Karscha
Kielce. 02.10.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W ciągu najbliższych kilku dni ma być gotowa nowa uchwała krajobrazowa dla Kielc. Ma pomóc w ograniczeniu chaosu reklamowego w mieście. Dokument będzie uwzględniał poprawki wynikające z konsultacji społecznych. Swoje uwagi zgłosili mieszkańcy, przedsiębiorcy oraz agencje reklamowe.

Artur Hajdorowicz, dyrektor wydziału rozwoju i rewitalizacji w kieleckim ratuszu zauważa, że najtrudniejszy będzie okres przejściowy. Uchwała będzie określała, w jakim czasie właściciele reklam będą musieli dostosować ich wygląd i wielkość do aktualnych przepisów. W pierwszej wersji urzędnicy ustalili, że dla reklam powinny to być dwa lata, natomiast dla szyldów trzy. Jednak te terminy będą wydłużone.

Uchwała ma regulować także odległości, jakie muszą być zachowane między konkretnymi nośnikami reklamowymi. Pojawi się zatem konieczność usunięcia części z nich. Największym problemem jest ustalenie, które są wzorcem, a które powinny zostać usunięte. Wciąż brakuje nam przepisów regulujących tę kwestię - dodaje dyrektor.

Ostateczna wersja uchwały ma być gotowa na początku kwietnia 2018 roku. Kolejnym etapem będzie ustalenie stawek opłat za montaż nośników reklamowych. Maksymalne wysokości opłat określa ustawa. Opłata jest podzielona na część stałą, która wynosi maksymalnie 2,5 zł od sztuki, natomiast opłata zmienna od metrażu, to maksymalnie 20 groszy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution