101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Chętnych do wejścia na scenę nie brakuje. Najlepsi wyłonieni zostaną w kwietniu

Data publikacji: 09.03.2018 19:44
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Komentarze

Finał festiwalu "Scena dla Ciebie", zorganizowanego przez Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach w 2014 r.
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Ponad 150 zgłoszeń od młodych uzdolnionych muzycznie osób wpłynęło do Domu Kultury „Zameczek” na Festiwal „Scena dla Ciebie”. Eliminacje odbywać się będą w dniach 15, 16 oraz 17 marca w siedzibie Domu Kultury „Zameczek”, w różnych kategoriach wiekowych. Zakwalifikowane do dalszego etapu osoby, będą mogły skorzystać z warsztatów, które przygotują je do koncertu galowego.

Dyrektor placówki Teresa Wołczyk-Rosołowska podkreśla, że festiwal pozwala młodym ludziom pokazać się przed szerszą publicznością. Wielu z nich także po prostu ośmiela, dając możliwość zmierzenia się z konkurencją. Jest to również zaproszenie do dalszej współpracy z nami - dodaje.

W tym roku wydarzenie odbędzie się po raz dwudziesty. Z tej okazji została otwarta również „Mała Scena dla Ciebie”, na której będą mogły zaprezentować się dzieci z kieleckim przedszkoli. Tę część festiwalu organizuje filia Domu Kultury „Zameczek”, czyli Ośrodek Kultury "Ziemowit".

Teresa Wołczyk-Rosołowska podkreśla, że nie spodziewała się takiego odzewu. - Liczba zgłoszeń przerosła nasze oczekiwania. Planowaliśmy tę inicjatywę na jeden dzień, jednak finalnie będzie ona rozwinięta do trzech. Początek imprezy zaplanowano na 16 marca, finał będzie miał miejsce we wtorek, 20 marca w Ośrodku Kultury "Ziemowit" - dodała.

Koncert Galowy Festiwalu „Sceny dla Ciebie” zaplanowany jest na 6 kwietnia w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury. W trakcie wydarzenia zostanie przyznane Grand Prix w każdej kategorii, a także wyróżnienia. Organizatorzy zaprosili na festiwal wokalistę Kamila Bednarka, który, jako gość, zaprezentuje przed publicznością swoje utwory.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution