101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Co dalej z funduszem klęskowym? Poseł wyjaśniał w Ciszycy i Niedźwicach

Data publikacji: 09.03.2018 21:55
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Spotkanie posła Marka Kwitka z mieszkańcami w Niedźwicach
Niedźwice. 09.03.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Poseł PiS Marek Kwitek spotkał się z mieszkańcami Ciszycy i Niedźwic w gminie Koprzywnica. Były to pierwsze z ośmiu spotkań zaplanowanych na kilka najbliższych dni przez parlamentarzystę w powiecie sandomierskim.

Wśród spraw najczęściej poruszanych przez mieszkańców był m.in. stan dróg, przede wszystkim trasy wojewódzkiej w kierunku Iwanisk, oprócz tego zgłaszano zastrzeżenia do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Mieszkańców interesował również fundusz klęskowy, który ma powstać na szczeblu centralnym. Funkcjonowałby oprócz 65-procentowej dopłaty państwa do ubezpieczeń upraw rolniczych.

Jak powiedział poseł Marek Kwitek - takie spotkania są bardzo cenne, ponieważ dają pogląd na sprawy, które najbardziej nurtują ludzi. Dodał, że na wiele z nich parlamentarzyści nie mają wpływu i że gros z nich udałoby się rozwiązać poprzez RPO, czyli środki, które są w gestii marszałka województwa.

- Opcja rządząca na tym szczeblu w województwie świętokrzyskim jest inna. Dlatego dla Prawa i Sprawiedliwości jest ważne, aby to się zmieniło w najbliższych wyborach samorządowych - powiedział poseł Marek Kwitek.

Osoby uczestniczące w spotkaniu w Niedźwicach mówiły nam, że takie  wydarzenia są potrzebne, ponieważ dają możliwość bezpośredniego kontaktu z posłem, wymiany opinii, a także zasięgnięcia informacji o sprawach, które ludzi interesują.

Podczas spotkań poseł Marek Kwitek przedstawił najważniejsze osiągnięcia rządu PiS oraz plany na najbliższą przyszłość. Jutro poseł Kwitek organizuje spotkania w gminie Samborzec - w Bogorii Skotnickiej oraz w Jachimowicach. W niedzielę odwiedzi gminę Łoniów. Będzie w Chodkowie Starym, a potem w Świniarach. W poniedziałek 12 marca spotkania odbywać się będą w gminie Obrazów - w Święcicy oraz w Węgrcach. We wszystkich miejscach rozpoczynać się będą o jednakowych porach - pierwsze o 17.00 , drugie dwie godziny później.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution