101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Panie miały okazję skorzystać z bezpłatnych konsultacji i badań

Data publikacji: 10.03.2018 08:56 / Data aktualizacji: 10.03.2018 15:52
Autor: Iwona Murawska , Karol Żak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

I Świętokrzyski Onkopiknik Dla Kobiet
Kielce. 10.03.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

I Świętokrzyski Onkopiknik dla Kobiet pod hasłem „Damy dają radę - edukacja, informacja, integracja” zorganizowano w Domu Kultury „Zameczek” w Kielcach. Podczas wydarzenia można było skorzystać z bezpłatnych konsultacji z lekarzami onkologami, a także z porad psychologa, dietetyka, trenera personalnego.

Można było także zmierzyć poziom cukru we krwi, ciśnienia tętniczego, zrobić sobie badanie USG lub wykonać cytologię oraz nauczyć się samobadania piersi i udzielania pierwszej pomocy.

Jak poinformowała Agata Ślazek, prezes Stowarzyszenia Niebieski Motyl, akcja miała na celu zmobilizowanie kobiet, żeby wykonywały badania profilaktyczne i chętniej dbały o swoje zdrowie. Dodała, że niestety panie zbyt rzadko się badają. - Jeśli chodzi o regularną cytologię, czy usg: piesi, tarczycy i brzucha, to większość kobiet odkłada na później, zapomina o tym. Dopiero, gdy się coś dzieje, to idziemy do lekarza, jednak trzeba pamiętać, że wtedy już może być za późno. Uważam, że dobrze, żeby kobiety, które chorowały mówiły o tym regularnie, że życie jest wartością nadrzędną.

W onkopikniku wzięła udział m. in. Barbara Piskorz. Jak powiedziała, ostatnie badania wykonywała dawno temu. Podkreśla, że jest to spowodowane brakiem czasu. - Kiedy byłam młodsza, to regularniej się badałam, bo miałam pracę, która dawała mi na to czas. Teraz zostałam zwolniona z pracy, jestem opiekunką dziecięcą i to do nich muszę się z czasem dostosować, więc w tygodniu ciężko mi znaleźć chwilę na badania - podkreśliła.

Podczas onkopikniku zorganizowano także kącik urody. Natomiast w części artystycznej imprezy swoje umiejętności zaprezentowali podopieczni Domu Kultury „Zameczek”. Można było również obejrzeć spektakl w wykonaniu niesłyszących artystów Teatru Plastycznego SEN działającego przy Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution