101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nauczyciele zagrali w szachy, a sprzęt trafi do szkół

Data publikacji: 10.03.2018 09:02 / Data aktualizacji: 10.03.2018 13:51
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Gra w szachy w Szkole Podstawowej nr 25
Kielce. 10.03.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W Szkole Podstawowej nr 25 w Kielcach odbył się turniej szachowy dla nauczycieli. Impreza została organizowana w ramach oficjalnego zakończenia projektu Świętokrzyskie Szkoły Edukacji Szachowej. Jak informowaliśmy, program to cykl szkoleń i warsztatów przygotowanych przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzięki niemu, pracownicy oświaty mogli dowiedzieć się jak wykorzystać grę w szachy w szkole, by dziecko nauczyło się logicznego myślenia, planowania i analizowania swoich błędów.

Tomasz Stefaniak ze Świętokrzyskiego Związku Szachowego podkreśla, że miłość do szachów w młodych ludziach powinno się zaszczepić w pierwszym etapie edukacji. - Chodzi o edukację wczesnoszkolną. Myślenie nie jest wtedy szablonowe, ale skierowane na rozwiązywanie problemów. Wtedy właśnie to przynosi najlepsze efekty, nie tylko w matematyce, ale także chociażby w nauce języka. Młodych ludzi, jeśli się nie zmusza do tego, to chętnie grają w szachy – powiedział.

Podczas turnieju został także przekazany sprzęt szachowy dla 18 wybranych szkół. Jedną z takich placówek była Szkoła Podstawowa w Gałkowicach, w powiecie sandomierskim. Jak mówi nauczyciel Kazimierz Białek, szachy to fantastyczny sport, który rozwija naukę logicznego myślenia u dzieci, co powinno zaprocentować w przyszłości. - Od dawna myślałem, żeby wprowadzić szachy do szkół, ale inni byli niechętni. Uważam, że przyda się to tym młodym ludziom w nauce - zaznacza Kazimierz Białek.

W projekcie Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej uczestniczyły 124 szkoły, przeszkolono także ok. 230 nauczycieli. Każda placówka, która wzięła udział w szkoleniu otrzyma zestaw 8 szachownic z bierkami a także zegar.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution