101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W Piekoszowie udzielą korepetycji uczniom. Każdy może pomóc

Data publikacji: 10.03.2018 11:23
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piekoszowie będzie prowadził korepetycje dla dzieci, które mają problemy w nauce. W związku z tym poszukiwani są wolontariusze, którzy ukończyli 18. rok życia i zgodzą się nieodpłatnie przeprowadzać zajęcia ze swoimi młodszymi kolegami - mówi Anna Rosłońska, specjalista pracy socjalnej z tej instytucji.

– Każdy z nas ma takie umiejętności, które nieodpłatnie może przekazać innym. Pomoc drugiemu człowiekowi daje dużą satysfakcję oraz nadzieję potrzebującej osobie – podkreśla Anna Rosłońska. Jak dodaje wolontariusz musi lubić pracę z dziećmi. Może to być na przykład osoba, która w przyszłości chce zostać nauczycielem.

Tomasz Gruszczyński, dyrektor Szkoły Podstawowej w Brynicy, w gminie Piekoszów, bardzo pozytywnie ocenia inicjatywę miejscowego GOPS-u. Jak twierdzi do nieco słabszych w nauce uczniów trzeba docierać różnymi metodami. - Taki przekaz wiedzy od zdolniejszych uczniów może być dobrą motywacją dla tych mniej zdolnych do tego, aby poprawiać swoje umiejętności. Natomiast dla starszych to również mobilizacja do nauki, ponieważ do korepetycji trzeba się odpowiednio przygotować – mówi dyrektor szkoły w Brynicy.

Chętni wolontariusze mogą zgłaszać się bezpośrednio do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piekoszowie. Formularz rekrutacyjny jest dostępny na stronie internetowej tej instytucji. Zajęcia będą odbywać się w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution