101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Obrazy Bartka Jarmolińskiego w BWA. To praca dyplomowa artysty

Data publikacji: 10.03.2018 15:41
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Komentarze

Wernisaż wystaw w BWA. Bartek Jarmoliński - portret własny jako obraz będący komunikatem w obszarze kulturowym.
Kielce. 09.03.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

„Względne cechy podobieństwa”, „Portret ikoniczny”, „Odpady” - to tytuły prac Bartka Jarmolińskiego, którego wystawę można oglądać w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach. Ekspozycja jest pracą dyplomową artysty. Prezentuje 12 collage`y z kilkudziesięciu prac z tego cyklu.

Każdy collage jest przedstawieniem postaci, która została stworzona na podstawie zlepków różnych części twarzy przypadkowych osób. Jednakże wśród nich znajduje się zawsze element pochodzący od autora, Bartka Jarmolińskiego, na przykład: oczy, nos, czy broda. Artysta przyznaje, że nie robi zdjęć przypadkowym osobom w metrze, czy też autobusach, lecz korzysta z dobrze znanych podobizn znajdujących się w Internecie.

Bartek Jarmoliński realizuje swoją pracę na Wydziale Pedagogicznym i Artystycznym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, pod kierunkiem prof. Urszuli Ślusarczyk. Obrona zaplanowana jest na czwartek, 15 marca, na godzinę 14.00 w siedzibie Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach.

Pozostałe wystawy prezentowane w kieleckim BWA, to malarstwo Antoniego Starowieyskiego oraz grafika zmarłego w 1997 roku Stefana Krygiera. Jeden z kuratorów Konstanty Szydłowski podkreśla, że są one różnorodne pod względem twórczym. - Ciekawa jest zarówno wystawa prac Stefana Krygiera, jak i Antoniego Starowieyskiego, każda przyciąga odbiorcę, który może zobaczyć coś nietuzinkowego - dodaje.

Gości kieleckiego BWA zainteresowały prezentacje. Przede wszystkim spodobała im się technika wykonania poszczególnych prac i zawarty w nich kolor. Wystawy w galeriach Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach można oglądać przez najbliższy miesiąc.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions