101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Familijna wystawa rodziny z Ostrowca

Data publikacji: 10.03.2018 20:15
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Kultura
Komentarze

Wystawa rysunków satyrycznych i fotografii braci Religów
Ostrowiec Św.. 10.03.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

„Lirycznie i satyrycznie” - tak została zatytułowana wystawa rysunków satyrycznych i fotografii, którą dziś w Ostrowcu Świętokrzyskim otworzyli bracia Religowie. Maciej amatorsko zajmuje się fotografią, Grzegorz od niemal 40 lat tworzy rysunki satyryczne.

Dla obu to już kolejna wystawa, jednak dla najmłodszego artysty Jakuba Religi, syna Grzegorza, była to pierwsza możliwość pokazania się szerszej publiczności. Jakub specjalnie na dzisiejszą wystawę przygotował ścieżkę muzyczną do zdjęć wuja. Tworzy muzykę ambient, czyli eksperymentalną muzykę elektroniczną.

Jak mówi Grzegorz Religa, w swoich pracach śmieje się z innych, ale także z siebie. Mówi, że rysunek satyryczny jest uniwersalny, może być aktualny nawet po kilkudziesięciu latach. Nie brakuje również odniesień do ostatnich wydarzeń czy problemów, związanych m. in. z islamistami i uchodźcami.

W otwarciu wystawy uczestniczyli przyjaciele rodziny, ale także ostrowczanie obserwujący życie kulturalne miasta. Największym powodzeniem cieszyły się rysunki Grzegorza Religi, ponieważ prawdopodobnie była to pierwsza tego typu wystawa. Podobały się szczególnie te satyry, które odnosiły się do wydarzeń politycznych.

Prace klanu Religów można oglądać w Osiedlowym Domu Społecznym „Malwa” na osiedlu Stawki.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution