101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Włoszczowy pomysł na walkę z bezdomnością zwierząt

Data publikacji: 11.03.2018 09:36
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Jędrzejów / Fot. Jędrzejowskie Centrum Pomocy dla Zwierząt /

75 tysięcy złotych przeznaczy w tym roku samorząd Włoszczowy na program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności. Jak informuje Tomasz Strączyński z Urzędu Gminy, osoby, które zdecydują się przygarnąć bezpańskiego psa lub kota otrzymają zwrot kosztów jego sterylizacji, lub kastracji. Jak dodaje, gminie bardziej opłaca się pokryć koszty zabiegów weterynaryjnych, niż płacić za utrzymanie zwierząt w schroniskach.

W ubiegłym roku 32 psy trafiły do adopcji, z kolei 54 zostały zabrane do schroniska. Według Tomasza Strączyńskiego problem bezdomności psów z roku na rok mimo akcji informacyjnych wzrasta.

- Nadal bardzo niska jest świadomość ludzka. Coraz częściej zdarza się, że mieszkańcy wyrzucają zwierzęta, bo im się na przykład - nudzą. Wydaje mi się, że do momentu, kiedy nie zostanie przeprowadzona ogólnopolska akcja chipowania psów, problem ten będzie narastał - dodaje.

Bezpańskie psy, które znaleziono na terenie gminy Włoszczowa, zostają zabrane do schroniska w Suchedniowie. Jak informuje Tomasz Strączyński, miesięczny koszt utrzymania jednego zwierzęcia to 1350 złotych miesięcznie. Koszt odłowienia go to kolejne 150 zł. Do tego dochodzą jeszcze opłaty transportowe.

Od trzech lat gmina Włoszczowa pokrywa także 75% kosztów kastracji i sterylizacji dla właścicieli psów i kotów.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution