101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Syncerz: celem jest utrzymanie się bez baraży

Data publikacji: 12.03.2018 15:05
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

07.03.2018 Kielce. Mecz 15.kolejki PGNiG Superligi, Korona Handball - GTPR Gdynia. Honorata Syncerz
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nie mają czasu na odpoczynek piłkarki ręczne Korony Handball Kielce. Podopieczne Tomasz Popowicza w sobotę rozegrały ostatni mecz sezonu zasadniczego, a już w środę spotkaniem przed własną publicznością z Ruchem Chorzów, rozpoczną walkę o utrzymanie się w PGNiG Superlidze.

Korona Handball znalazła się w grupie spadkowej wraz z KPR Gminy Kobierzyce, Piotrkovią Piotrków Trybunalski, KPR Jelenia Góra, Ruchem Chorzów i UKS PCM Kościerzyna. Popularne "Koroneczki" po rozegraniu 22.kolejek zajmują w tabeli PGNiG Superligi dziesiątą lokatę.

Po rozegraniu kolejnych dziesięciu meczów, utrzymanie zapewnią sobie zespoły z miejsc od 7 do 10. Dwie ostatnie drużyny zagrają w turnieju barażowym z mistrzami obu grup I ligi.

- Naszym zadaniem jest niedopuszczenie do takiej sytuacji. Zapłaciłyśmy już "frycowe" na samym początku sezonu. Mam nadzieję, że mecze przegrywane dużą ilością bramek są już za nami. Łapiemy coraz więcej doświadczenia więc będziemy walczyć z całych sił. Wszystkie zespoły grupy spadkowej są w naszym zasięgu - uważa jedna z liderek kieleckiego beniaminka Honorata Syncerz.

Utrzymanie się w PGNiG Superlidze bez konieczności gry w barażach jest celem postawionym przed drużyną przez zarząd kieleckiego klubu.  

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution