101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Jak współpracować z cywilami? Uczą się żołnierze podczas kursu na Bukówce

Data publikacji: 12.03.2018 15:35
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Szkolenie oficerów współpracy cywilno-wojskowej z całego kraju w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.
Kielce. 12.03.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

O tym jak powinna wyglądać współpraca żołnierzy z cywilami uczą się wojskowi, którzy biorą udział w kursie w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na Bukówce. Do stolicy regionu świętokrzyskiego przyjechało 30 oficerów i podoficerów.

Major Marcin Matczak, szef sekcji szkolenia na Bukówce mówi, że żołnierze nauczą się np. podstaw prawnych dotyczących takiej współpracy. - Dowiedzą się także jakie są zadania oficerów współpracujących z cywilami w trakcie wojny, oraz podczas misji stabilizacyjnych poza granicami państwa. Nauczą się również z jakimi sprawami zgłaszać się do odpowiednich przedstawicieli samorządu - mówi mjr Marcin Matczak.

Wojskowi w Polsce współpracują z władzami samorządowymi, np. w trakcie organizowania uroczystości patriotycznych. Ponadto żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pomagają w likwidacji skutków klęsk żywiołowych.

Na Bukówkę przyjechali przedstawiciele jednostek wojskowych różnego typu. Wśród nich znalazła się porucznik Ewelina Bachucka z Rzeszowa, która na co dzień zajmuje się współpracą z cywilami. Ma nadzieję, że kurs pomoże jej w jeszcze lepszej współpracy z samorządowcami i rożnymi stowarzyszeniami.   

Kurs dotyczący współpracy cywilno-wojskowej realizowany jest w Kielcach raz w roku.

Szkolenie oficerów współpracy cywilno-wojskowej z całego kraju w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.Kielce. 12.03.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution