101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

MPEC daje przykład walcząc ze smogiem

Data publikacji: 12.03.2018 18:21
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Elektrociepłownia Kielce
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej od kilku lat prowadzi walkę ze smogiem - poinformował o tym Jan Karwasiński, prezes spółki podczas posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Zlikwidowane zostały wszystkie źródła niskiej emisji, czyli 33 lokalne kotłownie koksowe i 3 osiedlowe. Obecnie na wnioski mieszkańców likwidowane są źródła opalane węglem, które są w zasięgu sieci ciepłowniczej. Przy ulicy Hauke–Bosaka zainstalowano nowoczesne instalacje, które zapewniają skuteczność odpylania na bardzo wysokim poziomie.

Jan Gierada zaznaczył, że węgiel jest wypierany przez inne źródła energii jak m. in. gaz i źródła energii odnawialnej. Takie normy narzuca też Unia Europejska. Dlatego dobrze, że również miejska spółka stara się walczyć ze smogiem. Przede wszystkim trzeba jednak docierać do świadomości wszystkich obywateli, przekonując, że to czym palimy, robimy nie tylko dla własnego dobra, ale następnych pokoleń - stwierdził radny.

W planach MPEC ma również wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych. Na terenie ciepłowni przy Hauke–Bosaka m. in. ma powstać instalacja fotowoltaiczna, która zapewni energię elektryczną na własne potrzeby.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ogrzewa 130 tysięcy mieszkańców, zaopatruje w ciepło 33 osiedla i wszystkie jednostki publiczne w zasięgu sieci.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution