101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Starachowice będą mieć letnie baseny

Data publikacji: 12.03.2018 19:29
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Baseny letnie
Fot. Urząd Miasta w Starachowicach

Baseny letnie powstaną na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach. Jak informuje prezydent Starachowic Marek Materek rozstrzygnięto przetarg na zakup basenów, ich montaż oraz uruchomienie.

Wykonawcą inwestycji będzie firma Waterfull z Gdyni. Koszt tego przedsięwzięcia to 635 tys. zł. Zostaną także ogłoszone przetargi na budowę drewnianych pomostów i podbudowy betonowej pod  baseny. - Pieniądze na ten cel zabezpieczyliśmy m. in. dzięki sprzedaży części nieruchomości położonej przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - informuje Marek Materek. – Nabywcą tej działki jest firma McDonald's, która w tym miejscu planuje wybudować restaurację i stworzyć kilkadziesiąt nowych miejsc pracy.

W ramach inwestycji powstaną dwa baseny: mniejszy dla dzieci i większy dla dorosłych. - Myślę, że uda się znaleźć wykonawców na pozostałe prace i już na początku lipca powinniśmy uruchomić baseny letnie dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców Starachowic, a także dla mieszkańców ościennych miejscowości i innych powiatów – dodał Marek Materek

Teren zostanie ogrodzony i wyłożony kostką brukową, a w jego sąsiedztwie powstanie parking na około 40 aut.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution