101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Poseł Krupka w powiecie buskim. Odwiedziła Nowy Korczyn, Solec-Zdrój i Pacanów

Data publikacji: 12.03.2018 19:40
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Nowy Korczyn. Spotkanie poseł Anny Krupki z mieszkańcami
Nowy Korczyn / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Poseł Anna Krupka spotkała się z mieszkańcami kolejnych gmin w regonie w ramach cyklu „Porozmawiajmy o Świętokrzyskim, porozmawiajmy o samorządzie”. Dziś przewodnicząca Wojewódzkiego Zespołu Samorządowego Prawa i Sprawiedliwości odwiedziła Nowy Korczyn, Solec-Zdrój i Pacanów.

W spotkaniu w Nowym Korczynie wzięło udział ponad 80 osób. Poseł Anna Krupka przed rozpoczęciem dyskusji przypomniała o głównych założeniach polityki realizowanej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Podkreśliła, że punkt po punkcie realizowany jest program wyborczy, z którym partia szła do wyborów w 2015 roku. Z już zrealizowanych założeń programowych wymieniła m. in. reformę sądów i prokuratury, skrócenie wieku emerytalnego, przebudowę systemu podatkowego i wprowadzone programy w ramach polityki prorodzinnej, pro-senioralnej i pro-mieszkaniowej.

Zdaniem parlamentarzystki nie ma lepszego sposobu na poznanie problemów mieszkańców niż bezpośrednie spotkania w miejscu ich zamieszkania. Wsłuchanie się w opinie i sugestie mieszkańców regionu będzie skutkowało, jak zaznaczyła, dobrym programem wyborczym i wybraniem odpowiednich kandydatów na radnych, wójtów i burmistrzów, którzy będą rozumieli problemy mieszkańców i będą potrafili im skutecznie zaradzić. Anna Krupka dodała, że tematów do dyskusji w Nowym Korczynie nie brakowało. - Widzę, jak wiele jest na tym terenie zaniedbań i chybionych inwestycji. Zarówno na poziomie samorządu gminnego, powiatowego, jak i wojewódzkiego. Mieszkańcy zwracali uwagę na to, że nie zrealizowano tu żadnych dużych inwestycji, choć wcześniej przed wyborami im to obiecano. W zamian inwestowano jedynie w domy weselne – powiedziała poseł Anna Krupka.

Mieszkańcy Nowego Korczyna w trakcie dyskusji poruszali m. in. kwestie dotyczące flagowych inwestycji, jak budowa obwodnicy i mostu na Wiśle. Wskazywali także braki w wyposażeniu w odpowiedni sprzęt ochotniczych straży pożarnych. Zwracali również uwagę na zły stan dróg wojewódzkich oraz pytali parlamentarzystkę, jak i czy rząd zamierza dalej wspierać rolników.

W spotkaniu wzięła udział między innymi Teresa Krupska. Jak podkreśliła, spotkanie z parlamentarzystką było wyczekiwane w Nowym Korczynie od wielu miesięcy. - Oczekujemy wsparcia ze strony rządu, ponieważ, jak widać, nasza miejscowość nie rozwija się, lecz cofa. Tym bardziej, że chcemy być miastem. Poruszyliśmy wiele ciekawych tematów i mamy nadzieję, że pani poseł zawiezie nasze problemy i opinie do Warszawy i będziemy mogli liczyć na dalsze wsparcie – podkreśliła mieszkanka Nowego Korczyna.  

Poseł Anna Krupka deklaruje, że do wyborów samorządowych odwiedzi wszystkie gminy województwa świętokrzyskiego. W środę spotka się m. in. z mieszkańcami Kazimierzy Wielkiej.

Nowy Korczyn. Spotkanie poseł Anny Krupki z mieszkańcamiNowy Korczyn / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution