101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dyrektor WDK na bezrobociu

Data publikacji: 13.03.2018 11:39
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Jarosław Machnicki, dotychczasowy dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Dotychczasowy dyrektor WDK Jarosław Machnicki zarejestrował się w urzędzie pracy. W połowie lutego skończył mu się kontrakt na szefowanie w WDK. Dotychczas nie rozstrzygnięto konkursu na nowego dyrektora, dlatego jak nam powiedział Jarosław Machnicki zdecydował się zarejestrować w "pośredniaku", by zachować ciągłość świadczeń, czyli np. ubezpieczenie.

Podkreślił, że jest zwykłym człowiekiem i nie wie co się może stać w danej chwili.

Jak informowaliśmy w konkursie na dyrektora WDK swoje oferty złożyło pięć osób. Do kolejnego etapu, czyli rozmowy z komisją konkursową zakwalifikowały się trzy osoby: Jarosław Machnicki, Mirosław Gęborek, związany ze światem muzyki starachowiczanin oraz Andrzej Paździerz, szef Centrum Kultury w Piekoszowie.

Przesłuchanie odbędzie się 20 marca. Jak nam powiedział Jacek Kowalczyk z urzędu marszałkowskiego w skład komisji wchodzi 9 osób. Trzy osoby reprezentują Zarząd Województwa, po dwóch przedstawicieli mają związki zawodowe i ministerstwo kultury. W komisji zasiada także Tomasz Rejmer z ramienia ZHP oraz Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu „Uśmiech” Beata Kotowska.

Jarosław Machnicki urodził się w Olsztynie w 1959 roku. Od 2012 roku był dyrektorem WDK. 15 lutego tego roku przestał pełnić tę funkcję, ponieważ skończył się jego kontrakt. Jego obowiązki przejął zastępca placówki Szymon Biały.

Jarosław Machnicki jest absolwentem m. in. Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach, a także Wydziału Zarządzania i Marketingu Wyższej Szkoły Handlowej w Kielcach. Od 2006 roku jest Radnym Rady Miasta z listy Platformy Obywatelskiej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution