101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Starachowice. Miasto triumfuje w konkursie, sprzęt AGD trafia do potrzebujących

Data publikacji: 13.03.2018 13:23
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wręczenie nagród za zajecie III miejsca w Polsce i I województwie w konkursie Świeć się z Energą organizacjom pozarządowym w Starachowicach
Starachowice. 13.03.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Energooszczędny sprzęt AGD od grupy Energa trafił do starachowickich organizacji pozarządowych. Jest to nagroda za zajęcie przez miasto trzeciego miejsca w kraju w plebiscycie „Świeć się z Energą” na najpiękniejsze świąteczne oświetlenie. Ratusz otrzymał 10 tysięcy złotych, które przeznaczył na zakup urządzeń gospodarstwa domowego.

Jak informuje prezydent Starachowic Marek Materek, lodówki, pralki, zmywarki, kuchenki, blendery i  czajniki trafią do pogorzelców ze Starachowic, a także Sandomierza. Otrzymają go również noclegownia miejska, Stowarzyszenie Niepełnosprawni Plus, Hufiec ZHP, Domu Dziennego Pobytu Senior Plus i inni.

Jak podkreśliła harcmistrzyni Małgorzata Ślaska, komendantka Hufca ZHP w zeszłym roku harcerze otrzymali kuchenkę, teraz zaś zmywarkę.

„Realizujemy z naszymi dziećmi różne projekty, np. „Gotowanie z Babcią” więc ten sprzęt na pewno bardzo się przyda naszym podopiecznym, ale także tym, którzy pracują z nami w świetlicach  podwórkowych, które prowadzimy od zeszłego roku” - dodała Małgorzata Ślaska.

Tegorocznym zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu na najładniej oświetlone miasto został Zamość. Drugie miejsce w internetowym głosowaniu zajęła Częstochowa.

Wręczenie nagród za zajecie III miejsca w Polsce i I województwie w konkursie Świeć się z Energą organizacjom pozarządowym w StarachowicachStarachowice. 13.03.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution