101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pielęgniarki wywalczyły premie

Data publikacji: 13.03.2018 14:25
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

14.03.2016 Kielce. Wojewódzki Szpital Zespolony. Brama wjazdowa. Szlaban. Ambulans.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pielęgniarki z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach doszły do porozumienia z dyrektorem lecznicy w sprawie przyznawania premii do wynagrodzenia. Jak informowaliśmy, w lutym Andrzej Domański wypowiedział zakładowy układ zbiorowy dotyczący tego dodatku.

Dyrektor chciał, by premie były przyznawane na zasadach uznaniowych do wysokości 30 proc.  Dotychczas pracownicy otrzymują obligatoryjnie premie od 10 do maksymalnie 30 proc. Na nowe rozwiązanie nie godziły się jednak związki zawodowe w szpitalu na Czarnowie.

Jak poinformowała Anna Głownia, wiceprzewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu wojewódzkim, udało się z dyrektorem osiągnąć porozumienie, na które przystały obydwie strony. Premie będą przyznawane według dotychczasowych zasad.

- Jesteśmy zadowoleni z takiego rozwiązania i decyzja dyrektora zakończy nasz spór. Pracownicy nie będą mieć obniżonego wynagrodzenia, a pracodawca zawsze będzie miał możliwość obniżenia premii, jeżeli pracownik nie będzie wykonywał swoich obowiązków - dodała Anna Głownia.

Anna Mazur-Kałuża, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, nie chciała komentować sprawy. Jak powiedziała, wcześniejsze propozycje dyrektora zostały przez niego anulowane.

- Tym samym, w wyniku rozmów ze związkami zawodowymi, dyrektor zdecydował, że zasady przyznawania premii w naszym szpitalu nie ulegną zmianie - dodała Anna Mazur-Kałuża.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach zatrudnione jest ponad dwa tysiące osób, w tym ponad tysiąc pielęgniarek.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution