101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Którego kandydata poprze zarząd krajowy PO? Artur Gierada unika odpowiedzi

Data publikacji: 13.03.2018 14:53
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Artur Gierada - poseł Platformy Obywatelskiej
Kielce. 13.03.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Poseł Artur Gierada przewodniczący świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej i kandydat na Prezydenta Kielc unika odpowiedzi na pytanie, kogo zarząd krajowy partii poprze w wyborach samorządowych. Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu zamiar ubiegania się o stanowisko prezydenta miasta zgłosił inny polityk związany z PO Bogdan Wenta.

Wczoraj do Zarządu Krajowego PO wpłynęło pismo stowarzyszenia „Projekt Świętokrzyskie” Bogdana Wenty z prośbą o wsparcie kandydatury europosła w walce o fotel prezydenta Kielc.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej poświęconej programowi wyborczemu Artur Gierada unikał odpowiedzi na pytania dziennikarzy dotyczące kontrkandydata z tej samej formacji politycznej. Twierdził, że nigdy nie uchylał się od odpowiedzi na pytania dziennikarzy, ale tym razem zależy mu na tym, by jego program wyborczy nie przesłoniły budzące skrajne emocje kwestie polityczne.

- Oczekuję dyskusji na temat programu, a nie politycznych spekulacji dotyczących poparcia w wyborach - dodaje polityk.

Dopytywany przez dziennikarzy o kluczową decyzję dotyczącą poparcia Zarządu PO stwierdził, że wielokrotnie rozmawiał z Grzegorzem Schetyną o decyzji, jaką w ubiegłym tygodniu ogłosił Bogdan Wenta. Przewodniczący PO był nią bardzo zaskoczony.

Jarosław Machnicki - miejski radny, Platforma Obywatelska; Artur Gierada - poseł Platformy Obywatelskiej; Katarzyna Zapała - miejska radna, Platforma ObywatelskaKielce. 13.03.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

- Sam jestem członkiem zarządu krajowego, który ostatecznie podejmie decyzję o poparciu konkretnego kandydata - dodaje Artur Gierada.

Parlamentarzysta przedstawiając swój pomysł na rozwój gospodarczy Kielc, wskazał na konieczność powiększenia terenów inwestycyjnych oraz sugerował rozszerzanie granic miasta o tereny ościennych gmin.

W ramach konsultacji programu wyborczego przewodniczący świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej planuje zorganizować cykl debat i spotkań z mieszkańcami, nie tylko Kielc, ale również wszystkich powiatów pod nazwą „Umebluj swój samorząd”. Pierwsze odbędzie się w czwartek o godzinie 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution