101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Lubawski: nie podjąłem jeszcze decyzji, czy wystartuję w wyborach

Data publikacji: 14.03.2018 09:59
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wojciech Lubawski, prezydent Kielc
14.03.2018 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Mam co robić, jestem prezydentem czwartą kadencję i nie muszę się spieszyć z decyzją - powiedział prezydent Kielc Wojciech Lubawski pytany, czy zdecydował już o starcie w kolejnych wyborach.

Gość Radia Kielce odniósł się także do projektu uchwały Rady Miasta o przekazaniu miliona złotych na budowę wodociągów na ogródkach działkowych. To element realizowanej przez miasto polityki senioralnej. Obok budowanych w Kielcach mieszkań chronionych i klubów seniora, ogródki działkowe to bardzo istotna rzecz w życiu emerytów. Dla wielu to sens ich aktywności i trzeba im pomóc. Są miejsca, gdzie nie ma wody i dla działkowców to duży problem. Jeżeli ogrody przygotują dokumentację wodociągową to miasto pomoże w realizacji tego zadania. Ogródki to także zielone płuca Kielc.

Ratusz przygotowuje się także do wprowadzenia karty seniora. Program zawierający różne ulgi i udogodnienia będzie wzorowany na Karcie Dużej Rodziny.  

Prezydent Wojciech Lubawski zapowiedział także duże wydarzenie, które odbędzie się za rok w Kielcach. 23 marca miasto zorganizuje Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Spodziewana jest  wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy i Węgier Jánosa Ádera.

Do Kielc przyjedzie również wielu zaproszonych gości reprezentujących m. in. władze samorządowe, świat biznesu, sportu czy kultury Polski i Węgier. Przewidziane są koncerty, turniej piłki ręcznej drużyn młodzieżowych, a także konferencje, seminaria i spotkania przedstawicieli biznesu. Ponieważ wydarzenie będzie transmitowane przez media ogólnopolskie obu krajów będzie to okazja do pokazania uroków naszego miasta i jego promocji.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution