Fatalna druga połowa i niespodziewana porażka Korony Handball

Data publikacji: 14.03.2018 12:14 / Data aktualizacji: 14.03.2018 22:18
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

14.03.2018 Kielce PGNiG Superliga. Mecz Korona Handball - Ruch Chorzów. Katarzyna Homonicka

Od porażki rozpoczęły walkę o utrzymanie się w PGNiG Superlidze piłkarki ręczne Korony Handball. W pierwszej kolejce III rundy rozgrywek, kielczanki przegrały przed własną publicznością, z ostatnim w tabeli Ruchem Chorzów 20:22 (13:10).

O porażce gospodyń zadecydowała, tragiczna wręcz postawa w ofensywie, w drugiej połowie spotkania. Przez pierwsze 24 minuty kieleckie zawodniczki zdobyły zaledwie trzy bramki.

– Chorzowianki zagrały bardzo dobrze w obronie, a my fatalnie w ataku. Ciężko mi tak na gorąco powiedzieć, co tu się stało. Przed meczem mówiłem, że nie możemy dać się uśpić dwoma ligowymi zwycięstwami z Ruchem. Nastąpiło jednak jakieś rozprężenie, które nie wiem skąd się wzięło. Będę musiał przeanalizować to spotkanie – powiedział trener popularnych „Koroneczek” Tomasz Popowicz.

W ostatniej minucie czerwoną kartką za utrudnianie wznowienia, a później niebieską za komentarze pod adresem sędziów, ukarana została Dominika Więckowska. Oznacza to, że kielecka rozgrywająca, nie wystąpi w kolejnym meczu ligowym.

Ruch po tym zwycięstwie awansował na 10.miejsce w tabeli. Chorzowianki mają w dorobku 13 punktów. Korona Handball, która na koncie 12 punktów, została zepchnięta na przedostatnią 11.lokatę.

Ze względu na zgrupowania reprezentacji Polski w różnych kategoriach wiekowych, w rozgrywkach PGNiG Superligi nastąpi teraz dwutygodniowa przerwa. Kolejny mecz o punkty kielczanki rozegrają 29 marca na wyjeździe z UKS PCM Kościerzyna.