101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rolnicy mogą składać e-wnioski. Urzędnicy pomagają

Data publikacji: 15.03.2018 17:59 / Data aktualizacji: 16.03.2018 17:45
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

16.03.29016 Kielce. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. ARiMR.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Na odbywających się w Kielcach Targach AGROTECH rolnicy mogą przesłać przez Internet wniosek o dopłaty bezpośrednie. Nabór wniosków rozpoczął się 15 marca. Od tego roku można je składać wyłącznie drogą elektroniczną.

Na stoisku Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nie brakowało zainteresowanych, chcących skorzystać z pomocy urzędników. Małgorzata Sobolewska, przedstawicielka Agencji pomagała rolnikom przy wypełnianiu wniosków.

System działa. W tym momencie zakładamy konto, login, a następnie przejdziemy do złożenia wniosku. Jak mówił jeden ze składających wniosek - początki zawsze są trudne, ale wszyscy przeszli już wersję demo, więc później nie powinno być problemów. 

Rolnicy, chcący wypełnić wniosek, powinni znać podstawowe dane - wyjaśnia Ewa Plech ze świętokrzyskiego oddziału ARiMR. Chodzi o numer producenta, 8 ostatnich cyfr numeru rachunku bankowego i kwotę ostatniego przelewu. Bez tych danych nie będzie można przesłać e-wniosku.

Stoisko będzie czynne na Targach Agrotech do niedzieli.

W powiatowych biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i w Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego powstały punkty pomocy technicznej, w których jest udzielana pomoc rolnikom. W Modliszewicach ustawiały się dziś kolejki. Urzędnicy pomagali wypełnić wniosek.

- Zainteresowanie e-wnioskiem w pierwszym dniu naboru jest dość duże. Przychodzą starsi rolnicy, którzy nie mają w domu dostępu do Internetu, ale też i młodzi, chcący się nauczyć wypełniania elektronicznego dokumentu - mówi Marian Szałda z Ośrodka Doradztwa w Modliszewicach.

W Świętokrzyskiem co roku o dopłaty bezpośrednie ubiega się ponad 84 tysiące osób.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution