101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Politycy PO odwiedzają powiaty. Rozmawiają o samorządzie

Data publikacji: 15.03.2018 19:28
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

"Umebluj swój samorząd" - cykl spotkań w ramach konsultacji programu wyborczego dla Kielc
Kielce. 15.03.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

„Umebluj swój samorząd” - pod takim hasłem członkowie świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej prowadzić będą cykl spotkań z mieszkańcami. Podejmowana będzie tematyka samorządu lokalnego i jego roli w życiu społecznym.

Pierwsze rozmowy odbyły się w Kielcach. Mimo nadchodzących wyborów samorządowych i ubiegania się o stanowisko prezydenta Kielc, poseł Artur Gierada, przewodniczący świętokrzyskiej PO zapewnia, że cykl nie ma charakteru agitacyjnego.

- Podczas tego, jak i następnych spotkań chcemy rozmawiać z mieszkańcami o tym, jak ich zdaniem powinien wyglądać samorząd, który obecnie stoi przed dużym zagrożeniem jakim jest centralizacja. Możemy zadawać sobie pytania, czy korzystniejsze jest, aby o tym, co się dzieje w Kielcach czy ościennych gminach decydowano w Warszawie, czy jednak dać mieszkańcom większą swobodę w kierowaniu i zarządzaniu swoimi małymi ojczyznami - dodaje parlamentarzysta.

W dyskusji z mieszkańcami wzięli udział między innymi Jan Maćkowiak, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, a także kieleccy radni PO. Natomiast dr Rafał Miernik z Instytutu Nauk Politycznych UJK mówił o podstawach funkcjonowania samorządów lokalnych.

Kolejne spotkanie w ramach cyklu „Umebluj swój samorząd” odbędzie się 27 marca w Pińczowie. Rozmowy z mieszkańcami odbędą się także w pozostałych miastach powiatowych w województwie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution